Edellä mainitut operaattorit ovat kaikki ilmaisseet tukensa sukupuolineutraalille avioliittolaille, minkä takia haluaisin boikotoida niitä kaikkia, mutta ilmeisesti maamme kaikki matkapuhelinverkot ovat heidän hallussaan? On olemassa myös Telefinland, Globenet ja joku Moimobiili, mutta käsittääkseni ne kaikki vuokraavat noiden isojen matkapuhelinverkkoja ja siten sitäkin kautta tulisi tuettua rahallisesti niitä. Tietääkö kukaan mistään vaihtoehdoista? Toimiiko ulkomaiset matkapuhelinverkot Suomessa, jos ottaisi itselleen vaikka holidayphone -liittymän tms?
Vaihoehdot Soneran, Elisan ja Dna:n verkoille?
2
188
Vastaukset
- e-s-d
Mitään muuta verkkoa ei ole, jos ei ole varaa käyttää sikahintaisia sateliittipuhelimia.
Itse tosin boikotoin ahdasmielisiä kiihkouskovaisia, jotka eivät sallisi toisille onnea ja tasa-arvoa.- Datakatto
"Sukupuolineutraalin avioliiton" vastustaminen ei liity mitenkään tasa-arvon tai toisille onnen sallimisen vastustamiseen. Nykyinen avioliittolaki on täysin tasa-arvoinen. On outoa kuvitella, että uuden avioliittolain vastustamisella jotenkin tähdättäisiin kenenkään onnellisuuden vastustamiseen, vaikka tällaista mielikuvaa uutta avioliittolakia kannattavassa propagandassa yritetäänkin luoda.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648