AIVOPESUA!!!

KOKO koulujärjestelmän ja yliopiston tehtävänä on aivopestä vallitsevaan statuskuohon eli kulttuurijärjestelmään eli kasvattaa kansalaisia jotka toimivat järjestelmän hyväksi eivätkä ala sitä vastaan!!!
3276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Aivopesu alkaa jo ennen syntymääsi, kun äitsykkä kertoilee sinulle omia ahdasmielisiä ajtuksiaan. Minkäs teet?!

Äänestä
  • aivopesty

    Äänestä

on niin HELVETIN yksinkertaista porukkaa.
Uskotaan että tämä järjestelmä ja poliitikkojen puheet ovat totta. Äänestetään samaa vanhaa paskaa ja mikään ei muutu. Hah. Juostaan byrokratian mukaan ja nöyristellään kuin pässilauma. Ollaan tempomassa sosiaalivirastojen ovenkahvoja. Tämäkö on hienoa? Sallikaa minun nauraa, kun en muutakaan voi!

Lisää työttömiä, yksinhuoltajia ja sossutanttoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nyt riittää!!! kirjoitti:

KOKO koulujärjestelmän ja yliopiston tehtävänä on aivopestä vallitsevaan statuskuohon eli kulttuurijärjestelmään eli kasvattaa kansalaisia jotka toimivat järjestelmän hyväksi eivätkä ala sitä vastaan!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu