Käykää kantamassa kortenne kekoon allekirjoittamalla kansalaisaloite kannabiksen depenalisaatiosta, niin saadaan tämä typerä kieltolaki ja sen haittavaikutukset kumottua ja maailma edes joiltain osin paremmaksi.
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2070
Alle järkevää keskustelua liittyen asiaan.
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2070
Alle järkevää keskustelua liittyen asiaan.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eikö ole sellaista aloitetta jossa kaikki pössyttelijät vietäisiin suoraan Riihimäen ongelmajätelaitokseen poltettaviksi?
Samalla kannattaisi vapauttaa kaikki huumeet, koska sillä saataisiin karsittua epäkelvot yksilöt yhteiskunnasta. Ihmisiä on muutenkin aivan liikaa.
Huomaa että olet idiootti.
Mee töihin hippi!
Voi voi, todennäköisesti tämäkin "hippi" tekee enemmän töitä kuin sinä, ellet sitten tee yli 300h/kk duunia. Joten turha avautua. :)
Työn teko ei muutenkaan liity tähän asiaan mitenkään. Vai ovatko kaikki työttömät sitten juoppoja ja hippejä? Melkoisen kapeakatseinen maailmankatsomus sinulla. Kannabiksen käyttäjiä löytyy jokaiselta ammattialalta. Tuon tasoiset argumentoinnit voit jättää kirjoittamatta ellet parempaan pysty. Yritä käyttäytyä kuin fiksu ihminen ja aloita vaikka kertomalla MIKSI kannabista ei saisi vapauttaa lailliseen käyttöön?