Sipilän vaimo ehdolle kuntavaaleissa

Kempeleessä. http://yle.fi/uutiset/3-9289528 Miten muuten mahdollista koska muuttivat asumaan Sipooseen myytyään Kempeleen talonsa?
3<50
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Huomaa kyllä miten helvetin ulkona elämästä tuokin ämmä on, eikös ne vihaa sipilöitä siellä.

1Äänestä
  • Sipilä ei ole trumppi, Kempele ei näköjään pääse eroon matuista, vaan sipilätkin muuttivat Sipooseen. Rouva vaan käy Kempeleessä painamassa nappia ja kehumassa , kuinka hienoa on vastaanottaa "alaikäisiä" pakolaisia.

    1Äänestä

Rahalla voi tehdä mitä vaan,

2Äänestä

Kommentoi aloitusta


qwocy kirjoitti:

Kempeleessä. http://yle.fi/uutiset/3-9289528 Miten muuten mahdollista koska muuttivat asumaan Sipooseen myytyään Kempeleen talonsa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu