maailmanloppua ei tule!!!

bjbbbb

antikristus sitä ja jeesus tätä ja milloin joku hihhuli ennustaa mitäkin. kaikki on ihmisten omaa keksintöä ja ajattelua. Aina joku keksii pelotella toisia jollakin ennustuksella. Ihmiset itse toki voivat tuhota toisensa mutta sekin äärimmäisen epätodennäköistä.

Miettikää kauanko tämä pallo on pyörinyt jo ja yhä edelleen se tekee samaa. Se mikä maailmanlopun voi tuoda on auringon sammuminen ja siihen nyt menee vielä tovi joten sitäkään ei tarvitse pelätä.

1

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yhteiskunnat ovat aina sortuneet kukoistuksensa päätteeksi eikä tämäkään kerta hyvältä näytä planeetan kantavuuden ja uusiutumisen kannalta ... rahauskonto vetää viimeisiään kunnes ihmiset tajuavat tulleensa kusetetuiksi luokittelunsa(tuomitsemisensa) kanssa . Kohta alkaa rundi alusta , uudet uskonnot ja rauhallisempi meno taas sen aikaa kunnes ihminen saa kasattua paskaa samaan kohtaan tarpeeksi niin että mätäpaise jälleen kehittyy räjähtämispisteeseensä ja pum ...taas . Tällä kertaa ihmisiä pitää harventaa aikalailla että muille jää luontoa missä olla ...muuten ollaan kaikki kusessa . Ensimmäisistä ihmisistä ollaan tähän tultu joten aika hyvä saavutus jos ajatellaan ihmisen "kehitystä"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Dannysta tulee isä 83-vuotiaana

      Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll
      Maailman menoa
      146
      5547
    2. Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa

      Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava
      Maailman menoa
      205
      3870
    3. Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?

      Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi
      Maailman menoa
      50
      3237
    4. Henkirikos kiuruvedellä

      Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut
      Kiuruvesi
      55
      2089
    5. Gallup: Mitä teillä syödään pääsiäisenä, onko juhlaruokaa vai meneekö arkiruoilla?

      Monessa perheessä pääsiäisenä pöytään pistetään vähän parempaa herkkua. Pääruokaan panostetaan ja lisäksi leivotaan vaik
      Liharuoka
      40
      1309
    6. Loimaan k-citymarketilla puukotus

      Jonka on puukotettu Loimaan citymarketilla tänään iltapäivällä noin klo 14. Kuulin kun ambulanssi huusi kaupungilla kun
      Loimaa
      41
      1226
    7. Martinan ex-rakas ulkoilutti Espanjassa koiraa.

      No on hyvä asia, että heillä on kuitenkin hyvät välit, vaikka eroneet jo viimme syksynä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      327
      1196
    8. Kunnanjohtaja haista sinä

      Kyvytön johtamaan kuntaa! Täysin kyvytön. Toivottavasti Hattula saa sinut vaivoikseen. Epäpätevä, ammattitaidoton, yhtei
      Heinävesi
      32
      1188
    9. Jos hän pyytäisi luokseen!?

      Uskaltaisitko mennä?
      Ikävä
      83
      1076
    10. Shokkitulos: venäläisten ja iranilaisten älykkyys keskimäärin korkeampi kuin suomalaisten

      Kiina: 106.48 pistettä Iran: 104.80 pistettä Venäjä: 103.68 pistettä Suomi: 99.97 pistettä Ukraina: 95.66 pistettä
      Maailman menoa
      257
      897
    Aihe