Kun valoa ei ole näkyvissä natotulevaisuuden tunnelin päässä, natofriikki kääntää huomionsa metakeskusteluun, siihen miten toisilla riittää ajatustenvaihtoa muuttuneessa ja arvaamattomaksi käyneessä tilanteessa.
Nälvintä ja vittuilu on tärkeimpiä työkaluja silloin kun asiakysymykset eivät riitä.
Esimerkkini tulee tältä päivältä: http://keskustelu.suomi24.fi/t/14572737/putinpossut-kiihkoissaan-mutta----
Nälvintä ja vittuilu on tärkeimpiä työkaluja silloin kun asiakysymykset eivät riitä.
Esimerkkini tulee tältä päivältä: http://keskustelu.suomi24.fi/t/14572737/putinpossut-kiihkoissaan-mutta----
Vastaukset 9
Vanhimmat
Sieltä ei voi niittä, mihin koskaan ei kylvetty.
Aloittaja,
huomaatko että Sauli Niinistö, Kanerva, Soini ovat piilssa, Ylellä ja Hesarilla on hiljaisempi hetki Nato-propagandassaan.
Siellä nyt mietitään, miten Sauli Niinistö ja Nato-johtomme alkaa uudella tavalla tyrkyttämään Natoa meille.
Tiltua jurppii se, että uutisissa Nato mainitaan!
Mutta näköjään löytyy jotakin vielä hirveämpää! Tiltu raivostuu kuin hellankoukku silloin, kun uutisissa eEI Natoa mainiata!
Oli niin tai näin niin Tiltu käy kuumana:-D
Eikö tuo lähestymistapa ole aina ollut natotrollille tyypillistä, tosin Trumpin takia liikkumavara on käynyt entistä pienemmäksi.
Nato-trolli yritti aluksi 2006-2007 olla vakava muka tavallinen Natoa kannattava ja kehuva ryssää vihaava nettikeskustelija Hesarissa.
Nato-trolli, Hesari, puolustusvoimat, kokoomus luulivat että talvi- ja jatkosodan retoriikka vielä purisi. Ei purrut.
Kun Nato-trolli sitten paljastettiin Kirkon ulkomaan avusta trollivihaansa kirjoittelevakdi lestadio-vääpeli Matti Ridanpääksi niin Nato-trollaus muuttui nykyisenkaltaiseksi häiriköimiseksi, vittuiluksi, loukkaamiseksi, mustamaalaamiseksi ja vainoamiseksi.
Kun Ridanpää paljastettiin ja Nato-trollaus menetti uskottavuutensa niin kokoomus, natottajat, puolustusvoimat yrittivät saada lisää potkua Nato-trollaukseen Ylen Arolla ja puolustusvoimien Jantusella.
Kun sittenkään Naton kannatus ei lisääntynyt niin Sauli Niinistö ja Stubb irrottivat rahaa 100 trollin palkkaamseen, kouluttamiseen puolustusvoimiin.
Trumpin voitto on Nato-trolleillekin suuri pettymys kun ne ovat suoltaneet Venäjä- ja Putin-vihaa sekä Natoa 16h/7/365 uskoen sokeasti Hesariin, kokoomukseen, Sauli Niinistöön, Stubbiin, Kanervaan, Soiniin, Haglundiin.
En voi sille mitään, että ole hieman vahingoniloinen.
Ridanpää, Aro, Juntunen.