PAM hyväsyy räkäburgerit

Hesessä myyjä kysyy: Millä mausteilla tuo uutuus PAM-burgeri laitetaan, laitetaanko kaikkilla mausteilla ja tuoretta flunssaräkää reilusti pihvin päälle?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos joku ruokapaikan myyjä haaveilee räkivänsä asiakkaan ruokaan niin mitä pahaa siinä on, aika pikkusieluista porukkaa kun tuollaisesta nostaa kauhean älämölön. Ehdottomasti väärin että tyttö eroitettiin tuosta syystä, tyttö töihin takaisin tai PAM järkkää hänelle 100000 euron korvaukset perusteettomasta irtisanomisesta. Esimerkiksi jossain Hans Välimäen huippuravintolassa tyttö olisi saanut keittiömestarilta kehut ja palkankorotuksen uudesta upeasta ideasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KalleTorniosta kirjoitti:

Hesessä myyjä kysyy: Millä mausteilla tuo uutuus PAM-burgeri laitetaan, laitetaanko kaikkilla mausteilla ja tuoretta flunssaräkää reilusti pihvin päälle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu