Minne voi kannella pään harhaopeilla täytöstä? Eduskuntaan, sisäministeriöön vai valtionsyyttäjälle?
Pään täyttö harhaopeilla yleistyy
kysymystä
5361
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Psykiatrialle, kiitos
Tuskin mihinkään !
Onhan tunnettu asia että tyhjä tila täyttyy ennen pitkää jollakin. Jos vene vuotaa se yleensä tekee sen sisäänpäin. Korvo taas usein vuotaa ulospäin mutta silloin on sisällä oltava jotakin ja ulkona tyhjää.
Tuo harhaoppi taas on usein ympäristön määrittelemää se jonka pää on täytetty tuskin sitä itse huomaa ?
Kommunismi täyttää kusella tyhjän tilan päässä, ja siksi kommareita on niin vähän.
Toisille sopii kommunismi, toisille demokratia, toisille joku uskonto. Riippuu luonteesta. Toiset taas kääntyy suuremman porukan mukana, niin tapahtui Venäjällä.
Uusin harhaoppi taitaa olla Naton fanaattinen kannatus, joka näyttää jakavan suomalaisia kahteen leiriin kuten punaisten ja valkoisten kiistojen aikana. Sehän on laitettu kuin enteenä Venäjän lippuunkin.
Natofanaatikon tunnistaa mm. z kirjaimen käytöstä s kirjaimen tilalla, jatkuvasta menneisyydestä hokemisesta, vaatimuksesta toistaa menneet sodat ja surmauttaa tietyn kansalaisuuden omaavat Suomesta, ts. suorittaa etninen "puhdistus", mikä viittaa tien tasoittamista Afrikasta tuleville ja muslimeille, joka taas viittaa tarpeeseen tehdä Suomesta Somalian kaltainen.
Yksi uusimmista keksinnöistä oli hommata USAn tukikohta Suomeen, ja 100km alueen sisälle kulkuluvat.
Muita keksintöjä on mm. yltiöpäinen ydinpommien viskelyn vaatimus Kiinaan tai Venäjälle, sekä maailmanlopusta unelmointi.
Kaikki viittaa alhaiseen älykkyysosamäärään ja siihen, että tyypillä jäänyt koulu kesken jossain alaluokalla.