Jokelan kevytliikenne on unohdettu. Terkkarin kulman liikennemuutos on merkitty autoilijoille, mutta keskustan suunnan kevytliikenneväylältä ei ole mitään tietoa muutoksesta. Etuajo-oikeuden muuttuminen väistämisvelvollisuudeksi olisi ehkä ollut syytä merkitä? No terkkarihan on vieressä! Nukarintien eteläpuoli on jalkakäytävä tai pyörätie, riippuen siitä mistä sinne tulet. Onneksi täällä ei kukaan valvo liikennettä S:n edessä kiellettyyn ajosuuntaan mennään huoletta ja K:n edessä pysäköimiskielto on lähinnä vitsi. Läpiajokiellot samaten. Nopeusrajoitukset...vitsi vitsi.
Lähdenkö Haarukasta kännissä kotiin? No en tietenkän. Silloin on niin paljon humalaisia liikkeellä!
liikenne Jokelassa
6
198
Vastaukset
- tehkääitejotakin
No eikö se Porspakka voi jotakin asioita hoitaa eikä vaan itkeä valtionapuja joka asiassa. Eihän tuossa tarvita kun pari riuskaa miestä ja lapiot, liikennemerkkejä voi noutaa elyn varastolta.
- Hirvittää
Koko Jokelan säälittävä kylärähjä on yhtä kevytliikenneväylää. Onha se tosi menoo sillon ku yks liikennemerkki on muutettu paikkakunnalla. Sekoo sitä vähemmästäkin. Jokela on vankilan takapiha. Sopeutukaa, jos ootte vapaaehtosesti rahapulassanne sinne menneet.
- huumeetseis
Olet niin oikeassa.
Nuo järjestelyt sekoittaa paikalliset.
Onko se muutos risteys lähellä jokelan huumeluolia. Huumeethan ei sieltä lopu. Onko paikalliset aina niin huumeissa? Miten on tutkittu?
- Tuusulantuhkamuna
Leveemmät väylät jokelaan että sopii Corvette kadulle.
- autoasikor
Ajatko TTM sarjaa?
- Mazda-jakajaan
Veljekset ajaa aina kun silmä välttää. Merkki vaihtuu, mutta samanlaisia paskoja ne vaan hommaa kun edellisistä lähtee kilvet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit846014KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3185096Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202648Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei462588Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852831822Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1031659Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521- 1081471
Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1191392