liikenne Jokelassa

Santtu666

Jokelan kevytliikenne on unohdettu. Terkkarin kulman liikennemuutos on merkitty autoilijoille, mutta keskustan suunnan kevytliikenneväylältä ei ole mitään tietoa muutoksesta. Etuajo-oikeuden muuttuminen väistämisvelvollisuudeksi olisi ehkä ollut syytä merkitä? No terkkarihan on vieressä! Nukarintien eteläpuoli on jalkakäytävä tai pyörätie, riippuen siitä mistä sinne tulet. Onneksi täällä ei kukaan valvo liikennettä S:n edessä kiellettyyn ajosuuntaan mennään huoletta ja K:n edessä pysäköimiskielto on lähinnä vitsi. Läpiajokiellot samaten. Nopeusrajoitukset...vitsi vitsi.
Lähdenkö Haarukasta kännissä kotiin? No en tietenkän. Silloin on niin paljon humalaisia liikkeellä!

6

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tehkääitejotakin

      No eikö se Porspakka voi jotakin asioita hoitaa eikä vaan itkeä valtionapuja joka asiassa. Eihän tuossa tarvita kun pari riuskaa miestä ja lapiot, liikennemerkkejä voi noutaa elyn varastolta.

    • Hirvittää

      Koko Jokelan säälittävä kylärähjä on yhtä kevytliikenneväylää. Onha se tosi menoo sillon ku yks liikennemerkki on muutettu paikkakunnalla. Sekoo sitä vähemmästäkin. Jokela on vankilan takapiha. Sopeutukaa, jos ootte vapaaehtosesti rahapulassanne sinne menneet.

      • huumeetseis

        Olet niin oikeassa.

        Nuo järjestelyt sekoittaa paikalliset.
        Onko se muutos risteys lähellä jokelan huumeluolia. Huumeethan ei sieltä lopu. Onko paikalliset aina niin huumeissa? Miten on tutkittu?


    • Tuusulantuhkamuna

      Leveemmät väylät jokelaan että sopii Corvette kadulle.

    • autoasikor

      Ajatko TTM sarjaa?

    • Mazda-jakajaan

      Veljekset ajaa aina kun silmä välttää. Merkki vaihtuu, mutta samanlaisia paskoja ne vaan hommaa kun edellisistä lähtee kilvet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      61
      1149
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      881
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      322
      644
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      641
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      114
      614
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      608
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      595
    8. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      590
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      75
      556
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      554
    Aihe