Amerikassa kapinaliikkeet nousemassa

1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Trump voitti vaalit. Clinton hävisi.

Ihan turhaa enää rähinöidä ja mellakoida, se sattuu lopulta omaan nilkkaan.

Seuraaviin vaaleihin on 4 vuotta, ja silloin on oltava tarjolla hyvä vastaehdokas Trumpille. Nyt ei ollut, oli silmät pullollaan mäkättävä akka.

Media voi myös syyttää itseään Trumpin voitosta, kun antoi omien toiveidensa värittää uutisointia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


FHDU kirjoitti:

Kapinaliikkeet nousemassa;
http://www.politico.com/story/2016/11/democrats-trump-protests-tea-party-231450

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu