Nyt tarkkana rekrytoinnissa

Autotehtaalle etsitään koko suomen alueelta tekijöitä. On hyvä selvittää työntekijän taustat, että ei palkata AY änkyrä-pötkylöitä mukaan.

Keskustan jäsenkirjaa vilauttamalla ovet aukeaa!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nyt mamu-pojille pikakoulutus ja autotehtaaseen töihin. Niinhän suomalaisetkin menivät aikoinaan ruotsin tehtaisiin kun ko.työ ei kantaväestölle kelvannut.

Äänestä

Valmet Automotiven edeltäjä Saab-Valmet palkkasi aikoinaan paljon kuulovammaisia, joten kokemusta erityisryhmien rekrytoinnista tehtaalla on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hohohohoo kirjoitti:

Autotehtaalle etsitään koko suomen alueelta tekijöitä. On hyvä selvittää työntekijän taustat, että ei palkata AY änkyrä-pötkylöitä mukaan.

Keskustan jäsenkirjaa vilauttamalla ovet aukeaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu