Koraaninpoltto-syyte nurin

Noin meni, asia on pihvi.
http://www.ilkka.fi/uutiset/maakunta/koraanin-polttoon-ei-löytynyt-näyttöä-syyte-uskorauhan-rikkomisesta-hylättiin-1.2163503
679
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

johan nyt olisi ollutkin......

1Äänestä

Suomea ja Suomalaisia vastaan käydään nyt monen rintaman uskonsotaa. Keinot ja tavat ovat mitä moninaisemmat, jos olette huomanneet raiskauksista perättömin rasisti syytöksiin. Että silleen.

1Äänestä
  • Kiinnostaisi tietää kuka siitä teki ilmoituksen? Siinä on vast aiato internationalisti.

    1Äänestä

Helpotuksen huokaus. Ei poltettukaan törsäten kerralla hyvvää sätkäpaperia...!

1Äänestä

Polttajan tarkoitus oli saada asialla julkisuutta. Tapahtuma oli huonosti kuvattu, joten pitävä näyttö puuttui.
Olisi pitänyt kuvata tarkemmin, pelkkä tunnustus ei riittänyt. Nyt tätä polttajaa harmittaa ja viikonloppu meni pilalle!

Äänestä

entäs se raamatun heittely, onko sekin huonosti kuvattu

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


cappas.waan kirjoitti:

Noin meni, asia on pihvi.
http://www.ilkka.fi/uutiset/maakunta/koraanin-polttoon-ei-löytynyt-näyttöä-syyte-uskorauhan-rikkomisesta-hylättiin-1.2163503

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu