Pirullinen Belle

Bellen.jouluyllätys

Osasipas tuo hemmoteltu Dinglen iltatähti olla uskomattoman ilkeä ja pirullinen.Hänen on kerrottu spoilauksissa olevan mieleltään sairas, skitsofreenikko.Se näkyy jo selvästi, tässä hänen viimeaikaisessa käytöksessään.
Bellen oikut ja hankala käytös ei liity siis, vain aikuiseksi kasvamisen vaikeudesta, kuten Lisa luulee.Onhan se tietenkin järkyttävää nähdä, oman isänsä olevan uskoton rakkaalle äidilleen.Mutta silti Belle meni asian julkituomisessa nyt liian pitkälle.Ei malttanut antaa muille edes joulurauhaa, piti pilata omat synttärinsä ja koko suvun joulukin.Saadakseen möläyttää totuuden julki kaikkien kuullen.
Sanoi, ettei haluaisi Joanin makaavan isänsä kanssa.Vaikka suhde ei vielä ollut edes edennyt noin pitkälle.Tavallaan Belle pilasi tässä myös äitinsä joulun.
Hermoheikolle Lisalle tämä on liin rankkaa, kun aviomies vanhoilla päivillään rakastuu toiseen naiseen.Sen lisäksi Lisa saa vielä tietää ainoan lapsensa olevan vaikeasti mielisairas.Ehkä Lisa ei halua nähdä enää kumpaakaan.
Ei sairasta tytärtään, eikä uskotonta aviomiestä.Joten hän poistunee pian kokonaan kuvioista kokonaan.Lisa jättää pirullisen ja hankalan Bellenkin isänsä ja Joanien riesaksi.

6

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • teinienvanhempi

      Mun mielestä ihan tavallista petetyn teinin (lapsen) käytöstä ollut Bellellä toistaiseksi. He elää hetkessä ja kun noin isoja tunnekuohuja tapahtuu, niin napsahtaa.

      En näe näissä kiukkukohtauksissa vielä mitään merkkejä vakavammasta sairaudesta. Ehkä myöhemmin.

      • DingleArrrrggh

        Pissis seko Belle tulee vahvasti esille harhoineen kevään ja kesän mittaan. Harmia koko suvulle ja katsojien piinaa ja ärsytystä. Lisa, Zak ja Belle ärsyttäviä hahmoja.


      • MaxRenn

        Eli palaako riivaaja Evil Gennie maisemiin?


      • Belleboring

        Belle näkee harhana Ellie nimisen tytön jonka katsojakin näkee mutta jota ei ole oikeasti olemassa kuin Bellen mielessä. Käytetään apuhahmoa. Joku taitavampi vanhempi näyttelijä osaisi tulkita,esittää harhaista ilman apuhahmoa.


      • mies_pp

        Mielenkiintoisia aikoja odotellessa :)


    • Paljon mielenkiintoisempaa olisi ollut seurata, Dinglen perheen elämää.
      Jos edes Bellestä olisi tullut jotain muuta, kuin muista pöhköistä ja usein niin kiivasluontoisista Dingleistä.Bellen touhutessa innokkaasti, tehtaalla, kansiot kainalossa mehubisneksen kimpussa.Hänestä olisi luullut tulevan jotain muuta, kuin mielisairas.Mutta tässäkin hommassa, neitokaista taisi kiinnostaa enemmän vain Kirin, kuin se oma menestyminen bisneksessä.

      Tyttöparalle on kirjoitettu aika ikävä rooli ja tulevaisuus.Eipä kyllä näytä nyt kovin hyvältä muidenkaan kylän nuorten tulevaisuus.Ei heistä kenestäkään mitään sen suurempaa taida tulla.Tuskin näemme Laclania ja Gabbya ja muita kasvavia lapsia.Elämässään, hyviin ammatteihin kunnianhimoisesti opiskelemassa.Valmistuttuaan elämässään onnellisina ja menestyvinä ihmisinä.Kyllä heidänkin tulevaisuuteen taatusti jotain ikävää keksitään kirjoittaa.Huumehelvetistä, vankilassa istumiseen jne.

      Ehkäpä heistä tulee kuitenkin, puodin, kauneushoitolan, majatalon, tai pubin pitäjiä.Tai sitten autoromuttamo, tai autokorjaamoyrittäjiä.
      Joku yrittää saada elantonsa viljelijänä, tai lammasfarmarina maatilalla.
      Joku voi alkaa kuljetusalan yrittäjäksikin.Joistakin tulee ehkä vain pelkkiä roistoja ja muita ketkuja.Kuten Rossista ja Charitysta ja Cainista.Mutta, jos joku heistä sattuukin elämässään menestymään.Hänestä saattaa tulla, jopa kirkkoherra, tai poliisi, eläinlääkäri, tai sairaanhoitaja.Joku heistä voi olla aikanaan, ehkä jopa paikallisen kartanon omistaja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      41
      8613
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      300
      6490
    3. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      59
      6402
    4. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      99
      5867
    5. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      45
      5527
    6. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      52
      4884
    7. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      228
      4234
    8. Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan

      Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe
      Maailman menoa
      4
      4001
    9. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      151
      3736
    10. Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes

      Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!
      Maailman menoa
      39
      3282
    Aihe