Lähti taustapeili irti. Se oli kiinni lasissa liimattuna tai jotenkin.
Miten tuon saisi parhaiten kiinni? Kuulemma voi tuulilasi haljeta jos väärin kiinnittää, Ilmeisesti on jotain merkkikohtaisia kiinnityksiäkin joten mutkikas juttu.
Saisiko tuo jollain kaksipuolisella tuohon tarkoitukseen tehdyllä tarralla?
Peugeot 306 taustapeili irti
5
332
Vastaukset
- jfjfhjfhhjfdg
Pitää olla tuo oma kaksipuolinen teippi joka antaa periksi kun epoksilla suoraan liimaaminen sitten teki halkeaman mutta auto jo melkein romu oli ettei haitannut.
- RMB54
Hyvin varustetusta autotarvikeliikkeistä saa sarjan juuri peiliin liimaamiseksi lasiin.
Tärkeintä työssä on saada liimattavat pinnat puhtaaksi vanhasta liimasta. Asetoni on hyvä tässä tarkoituksessa.
Muistaakseni 306 peilin kiinnityksessä on kiinnityspala, joka liimataan lasiin ja kuivumisen jälkeen painetaan peili kiinnityspalaan. Pala on liimattava oikeinpäin lasiin. - Essab
Motonetissä olisi tuollaista liimaa kuitukangas tarjolla:
http://www.motonet.fi/fi/tuote/606123/Bison-Taustapeililiima-2-ml - kakspuoli
Hae jostain automaalaamosta pätkä kakspuoliteippiä ja onnistuu. Kokemusta on, että pysyy. Maksoi euron !
- Ecorttioli
Liimaaminen on yksi vaihtoehto. Itse olen käyttänyt vuosien varrella
usemman auton kanssa Fordin alkuperäistä peilin tarraa.
Tarran koko noin 25x40mm, hinta 1.40 ja pussin päällä numerosarja 1568648.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774612- 1801877
- 1241580
- 1231110
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161031- 351026
- 78933
- 52876
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78862- 4818