Muutama akselivaltio tukee Saksaa ennen WW III:n alkua, Suomi luultavasti mukana, muut ovat häipyneet USA:n, Venäjän ja Britannian muodostamiin Liittoutuneisiin ja Berliinin, Dresdenin ja muiden saksalaisten kaupunkien pommitukset alkavat.
Ilmassa on selvästi samanlaista "suuren urheilujuhlan tuntua" kuin 30-luvun lopulla
Saksalle käy samoin kuinWW II:ssa
6
122
Vastaukset
- OletOikeassaVeliseni
Merkelin johtama Kolmas valtakunta ja Junckerin Vich... Strasbourgin hallitus saavat ansionsa mukaan, kun kuvittelevat voivansa hallita koko maailmaa.
Vai olisiko Eurooppa sittenkin viisastunut sen verran, että luovuttaa ylivoimaisen vastapuolen edessä? Kylläpä on sairas mielipide. Mihin se edes perustuu?
- Saksa on todellisuudessa investoinut aivan valtavasti koko Eurooppaan, eikä ole lainkaan sotaisa- SuomenPuoli
Mutta valitseeko Suomi puolensa yhtä huonosti kuin viime kerralla?
- TiltulaumaOnSairas
"Viime kerralla" Suomi olisi eri valinnalla päätynyt miehitetyuksi maaksi!
Ei Suomella ole mitään 'valitsemista' tänä päivänä! Olemme edelleen EU:n jäsenmaa ja enemmistö yhä kannattaa siihen kuulumista! Muita 'puolia' meillä ei ole!- Niinpä_Niin
"Suomi olisi eri valinnalla päätynyt miehitetyuksi maaksi."
Luultavasti olisi kannattanut. Olisimme välttyneet koko sodalta ja saaneet katsella, kun etelämpänä tapellaan. Suomalainen tiedekin olisi harpannut kertaheitolla eteenpäin osana NL:oa. 45 vuoden päästä kommunismi olisi kaatunut, mutta hyvä kulttuuriperintö jäänyt.
"Olemme edelleen EU:n jäsenmaa ja enemmistö yhä kannattaa siihen kuulumista!"
EU = nykypäivän Natsi-Saksa.
Tässä video joka liittyy aiheeseen.
https://www.youtube.com/watch?v=MFCLqSKfLs4&t=10s
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 841255
- 561211
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...311110Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39844Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.121719- 25655
- 12477
Eikös se mene niin että Jumala loi maailman ihmisille eikä päinvastoin
joten saatana yrittää vääristää ja jota nyt vouhotetaan??? https://keskustelu.kaksplus.fi/threads/bovaer-tutkimuksissa-89457Puuilo pittäis tulla Haapaveelle
Kaikki perskatti menee ylivieskaan ja ei Haapaveelle! Miksi ? Ylivieskaan on tullu monet liikkeet ja lissää tullee. Mitä38336Vielä vähän lirttinkiä
tuonne, lirttinkiä sinne, hämmennystä tuohon, sekaanusta tänne, no nii, eiköhän se ala oleen sillä silivoplee taas tältä5214