21.11.2003

Se on sitten vuosipäivä tänään.

http://eroakirkosta.fi
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat
Aloittaja

Ja sattuipas sopivasti: Viimeisen tunnin aikana yli 60 eroa.

Yhden eron minuuttivauhti on varsin harvinainen. Pidän sitä samalla rajana, jolloin arvio koko eropiikin koosta muuttuu mahdottomaksi.

Äänestä

Katoppas Jori nöyrtyi ja vastasi itse itselleen omalla nimimerkillään!

Tosin ei tämä aloitus näköjään kiinnostanut ketään muuta, ei edes Jorin multipersoonia.

Äänestä
  • Kitkerää.. Monia kiinnostanut tämä palvelu tänään.

    Äänestä

  • Lukuje.huomio kirjoitti:

    Kitkerää.. Monia kiinnostanut tämä palvelu tänään.

    Ai multinikkejäsi kuitenkin :-DD

    Äänestä

  • JorinKuuluisatMonologit kirjoitti:

    Ai multinikkejäsi kuitenkin :-DD

    400 palvelun käyttäjää tänään.. Mieti sitä.

    Äänestä


  • Aloittaja

Onnittelut eroakirkosta.fi perustajille !

Mukavasti palvelun käyttö piristyi juhlapäivänä :)

Äänestä

Suruliputuspäivä. Kirkossa edelleen neljä miljoonaa suomalaista ja lisää liittyy koko ajan.

Voisiko joku kehittää ihan toimivan palvelun?

Äänestä
  • Aloittaja

    Kerro toki tarkemmin millainen olisi toimiva palvelu.

    Olemmehan siis sentään samaa mieltä siitä, että evlut kirkon jäsenmäärän lasku on hyvä asia.

    Äänestä

  • Hyvinhän tuo näyttää toimivan vaikka resurssit palvelun pyörittämiseen on mikroskooppiset verrattuna kirkon masinointi koneistoon. Niitä kun vertaa ei pitäisi olla mitenkään mahdollista, että yli 500.000 henkilöä on palvelua käyttänyt.

    Hyvinhän se toimii siinäkin mielessä, että kymmenessä vuodessa palvelua käytti sama määrä mitä kirkko sai haalittua jäseniä lisää 60-ssä vuodessa. Mukava suhde sekin mielestäni.

    Puhuuko mikään sen puolesta, että trendi muuttuisi nykyisillä panostuksilla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jori.mantysalo kirjoitti:

Se on sitten vuosipäivä tänään.

http://eroakirkosta.fi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu