Rovaniemeltä Parkanoon

Junalla näköjään täytyy käydä tiettyyn aikaan Tampeella kääntymässä.
698
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Joskus tartti Vantaalta tulles piipahtaa Seinäjoella asti, ku torkahdin Tampereen jälkeen.
Onneks on noita isompia asemia tos lähialueella kumminkin.

Äänestä

On ihan sama mihinkä menette kunhan pysytte pois täältä sekottamasta.

Äänestä
  • Saatiinko sekaannusta aikaan jo yhdellä kommentilla, aivan mahtavaa!

    Äänestä

  • Matkailu avartaa ja junanvaunussa on tunnelmaa!

    Äänestä

Onhan se aika rehaamista,jos kaksikin kertaa vaihtaa junaa lasketteluvermeiren kanssa. Taitaa yksi vuoro vuorokaudessa olla jolla pääsee suoraan Parkanoon.

Äänestä

Tai vaihtoehtoisesti jäädä Seinäjoella pois ja odottaa pari tuntia, jolloin tulee juna Vaasasta, joka pysähtyy parkanossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


entinenasemakohta kirjoitti:

Junalla näköjään täytyy käydä tiettyyn aikaan Tampeella kääntymässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu