Eihän miehen asemaa tai motiiveja kannata murehtia - Olennainen asia on se, mitä naiselle tapahtuu, kun seksikoneiden vallankumous etenee.
http://www.hs.fi/mielipide/a1479612884192?ref=hs-etusivub-luetuimmat-#2
Seksirobotit: "järkyttävää" naista kohtaan
15
126
Vastaukset
- Ei.mitään
Ei oikeastaan mitään, mutta miehistä tulee entistä tuntettomampia, kun kone on käytössä. Naiset voivat opoiskella ja alkaa firmojen pitäjiksi. Elämä maistuu joka tapauksessa. Ikävää on miesten tyly asenne, voisi sitä olla iloisempi vaikka ei sekstailisikaan. Ainakin itse oppinut toisinaan pitämään miehiä hauskoina ja fiksuina.
- Kaikki.tyytyväisempiä
Miehistä tulisi todennäköisesti kohteliaampia ja vähemmän naisvihamielisiä, mikäli seksi- ja läheisyyselämänsä paranisivat ja onnettomille lähestymispaineille voisi heittää hyvästit lopullisesti.
Ja olisihan noita robotteja saatavilla naisillekin, eikö? - besserwissers
On järkyttävää ajatella, että naisrobotit voivat tyydyttää monen miehen seksielämän
http://www.hs.fi/mielipide/a1479612884192
"Seksirobotit ovat kuvankauniita muovisia nukkeja, joilla on täydellinen vartalo. Naisten esineellistämisestä tulee entistä helpompaa näiden nukkejen takia, kirjoittaa Netta Salonen".
--
Loppujen lopuksi tässäkin pöyristymisessä ei ole muusta kyse kuin huolestumisesta naisten seksuaalisen vallan heikentymisestä. Samoista syistä myös prostituutiota on pyritty kieltämään.
Kuvitelkaapa myös jos vuoden 2015 pakolaisvyöryn olisivat aiheuttaneet pääosin nuoret parikymppiset sinkkunaiset eivätkä vastaavat miehet, niin rajat olisivat menneet kiiinni viikossa.
- Voi.elämän.kevät
On järkyttävää ajatella, että naisrobotit voivat tyydyttää monen miehen seksielämän
http://www.hs.fi/mielipide/a1479612884192?ref=hs-etusivub-luetuimmat-#2
"Oslon yliopiston mediatutkimuksen professori Charles Ess sanoi HS:n jutussa, että miehet ovat yleensä ottaen kiinnostuneempia kumppanista, joka on täysin kontrolloitavissa. Ess totesi myös, että filosofisella tasolla seksirobotti kytkeytyy vahvasti pyrkimykseen kesyttää luonto – tässä tapauksessa nainen – tieteen keinoin."
Miehet pitävät siitä, että kumppani in täysin kontrolloitavissa...
No, koska ne katsoo netistä seksikoulutusta ja ne pervot, pornoäijät käskevät pidellä parisuhdetaan kuin esinettä. Mies uskoo kaiken koulutusksesta, miettimättä sen ihmeempiä.
Olen myös huomannut, että miehelle näköaisti taitaa olla vahvempi kuin luettu tai kuunneltu aistimus tai jopa kosketus. Ennen suhteen vakiintumista, mies vahvistaa asemaansa ja tunnettaan näköaistilla, pitää nähdä kaverin reaktiot, jne.
Muovi nyt on kuitenkin muovi. Kehittyyhän sekin. Ehkä hyvä, että pervot, jätkät, jotka asuvat yksin saavat tuollaisen. Muut kyllä selviävät. Huono elämän tilanne ajaa huonoon käytökseen. - Yksitoikkoinen.meno
Kuoleeko nainen yksitoikkoiseen ikävään, kun hänen esiintymishaluaan ei noteeraa kukaan?
- ghggh778
Ei tämä huoleta, mutta nuoret käyvät sitten huolestuttavan suurella tyhjäkäynnillä, voi tulla seksikauppaa.
http://www.hs.fi/sunnuntai/a1479446006145?ref=a-suositeltu Miestenmies ei naista tarvii. Robottivaimo on tulevaisuutta. Että silleen.
- oikosulkuun
Naisilla on koirat, miehillä robotit. Pääasia että naiset järkyttyvät.
- TunteellinenVasili
Marilyn Monroen näköinen ropotti kunnon imevällä takapillulla ja A VOT!
- asiaaroboteista
"Tällainen nukke toimii nimenomaan miehillä, jotka eivät kykene suhteeseen oikean naisen kanssa.
Miehet yrittävät nyt yhden kirjoituksen perusteella lietsoa mielessään kuvitelmaa siitä kuinka naiset panikoivat kun uhkaavat jäädä ilman miehiä.
Ihan hauska kuvitelma varmaan miehille leikkiä fantasialla maailmasta, jossa on sekä täydellisiä seksirobotteja ja epätoivoisia naisia, jotka tekevät mitä tahansa saadakseen miesten huomion. "
---------------------
Madventures JAPAN 2/3
https://www.youtube.com/watch?v=fGmry0A-Z8Y
katsokaa n.11 minuutin video jossa välissä on muutakin, katsokaa mitä riku ja tunna puhuvat (seksi roboteista) videon lopussa kohta jossa riku panee robottia! ;) - keps
Jaa-a, tämäkin neämmä Trumpin vika, joka saatana vitun väliin ne saa tuon Trumpi vedettyä?
- Rumpetti.vai.kuka
Trumppia vastaanhan oli loppumittelöissä ropotti, jonka seksiominaisuudet on tiedossa. Clintonin "Pili" hakeutuu yleensä muualle. Tai ainakin pitää hermosauhut sikarista ottaa.
- runkkuhommat
No käteenhän tässä prkl joutuu nytkin tyytymään.
- kiss-is
Miehistä tulisi todennäköisesti kohteliaampia ja vähemmän naisvihamielisiä, mikäli seksi- ja läheisyyselämänsä paranisivat ja onnettomille lähestymispaineille voisi heittää hyvästit lopullisesti.
Ja olisihan noita robotteja saatavilla naisillekin, eikö? - riittääkö-oma-ikä
Paljon on ruputin suojaikäraja? 16 vuotta vai? Jos tänään syntyy, niin menee vielä pitkä aika että pääsee käyttämään?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek205866Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.223099Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1612700- 282536
- 821694
- 1461575
- 1341434
- 91113
- 921060
- 1351048