MV-lehtikohu:Tikkurilan Kokoomus pitää hätäkokouksen
http://www.vantaansanomat.fi/artikkeli/457805-mv-lehtikohu-tikkurilan-kokoomus-pitaa-hatakokouksen
MV-lehtikohu:Tikkurilan Kokoomus hätäkokoukseen
18
100
Vastaukset
- khkjkkjjhjk
Hirveä hätä!
- fsdfc
Puolueen mainetta pitää suojella ja äärihörhöilijät pitää pihalla
- hgmligjy
Onko kiihottuneita!
- Bdndlfmf
"Lehden maailmankuva ei millään tavalla vastaa Tikkurilan kokoomuksen arvoja."
Siinähän se suuron ongelma lipsahtikin:D- spit.it.out
Vaikken kokoomuksesta niin välitä, niin aloin kuulkaas nyt selittämättömällä tavalla arvostaa Tikkurilan kokoomuksen arvoja ja maailmankuvaa.
Kokoomus on seksikäs puolue. Että silleen.
- VVGJBV
Yhä useampi kokoomuslainen lukee MV-lehteä sillä hesari on viherpunahippuen Gay News.
- spit.it.out
Tikkurila Ensin, Kokoomus Ensin ja Andorra Ensin linja-autosaattueet kiertävät kohta Suomea ?
- PoliitikkojenTotuus
-Lehden maailmankuva ei millään tavalla vastaa Tikkurilan kokoomuksen arvoja.
–En aiemmin ole koko lehteä selaillut, mutta nyt oli pakko käydä kurkistamassa minkälainen se lehti on.
Tyypillistä poliitikkojen jargonia, ei olla edes luettu eli "lehden" todellisesta luonteesta totuuksien paljastajana ei mitään hajua, mutta ei silti muka edusta linjaa...
Sikäli poikkeuksellista ja kiitettävää, että edes yksi kokoomuslainen haluaa lähteä avamaan totuuksia eliitin sikailuista ja pimittelyistä.- MitähänNePelkää
Sikksi juuri hätäkokous...
- PoliitikkojenTotuus
En ole siis selaillut vaan lukenut jokaisen jutun alusta loppuun.
- Hörde
Mitä eroo: työnorjia pitää pidentää tai työnhurjat zorron yössä haiskaa.
- Dr.Doom
Mikäs tässä on vikana? Iljalla on hyvä "lehtibisnes" ja vajakit antaa lahjoituksia. Luulisi sopivan tälläisen yrittäjähenkisyyden kokoomuksenkin arvoihin? Verosuunnitelukin on onnistunut paremmin kuin monessa kansainvälisessä yrityksessä konsanaan. Mikäs siinä Espanjassa sitten on lokoillessa, välillä kirjoittelee provon pari lehteen ja taas rahaa tulee. Tekisin itse samaa jos mitenkään kehtaisin, mutta kun on tuo omatunto riesana.
- urpo-mikä-urpo
no tottakai se akka saa lähdön Kokoomuksesta, sehän on ihan selvä asia!
Urpo mikä urpo- Palkaton.kokoomus
Se urpo saattaa pysyä nyt leivänsyrjässä kiinni. Kokoomus antaa lämmintä kättä.
- Kermaperse.aate
Ennen vanhaan sanottiin, että hienostokerman roolilla on oma hintansa. Aatelissukujen naiset kartanoissa hoiti pakolaisia ja joskus muitakin, mutta sitä ei k ukaan olisi voinut tehdä ilman suurien tiluksien, navetan, metsien, hevosten, säilyttyjen perunoiden yms. olemassa oloa.
Rikas voi nirsoilla aatteilla, ei köyhä, siitä syystä kokoomus ja sosialistit ovat menneet politiikkaan loisimaan. Aatten viljely on kallista puuhaa, perhe pitää elättää, mutta puheilla ei yleensä elä, ellei taustalla ole jonkun muun tahon sutkaamisetujen hyväksikäyttö.
Tikkurilan kokoomus matujen organisaatioko?
- Mr.Himaskatainen
"Sikäli poikkeuksellista ja kiitettävää, että edes yksi kokoomuslainen haluaa lähteä avamaan totuuksia eliitin sikailuista ja pimittelyistä."
Kuten jo siellä sanottiinkin niin ei ihme, että kauniiden ihmisten kykypuolueessa alkaa paniikkikellot soimaan...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944791Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353076Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522993Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471199
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781001Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981