Herramme Jeesuksen Kristuksen

Katsojansilmä

Johdatuksesta valitaan juhlallisesti ja ylimielisesti henkilö, jonka kanssa suodaan tutustumista jatkaa. Ei ole kyse ihastuksesta, se on tehtävä selväksi. Jumalan armoa ja johdatusta myös tunteiden tielle.

Karmiva tyyppi :D

7

388

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaislaa

      Samaa mieltä! Siinä on riskinsä, kun alkaa perustelemaan omia tekoja suuremmilla voimilla.

    • huhuhuhi

      Kahtoitteko miia nuutilan katsetta ku tää tero höpötti näista yläkerran jutuista? .D

    • pillipiiparinpoika

      No hän vilpittömästi uskoo saaneensa Jumalalta viisautta valintaa tehdessään. Kyllähän se voi olla näin. Uskon itsekin Jumalaan. Mutta kyllä silti saa tarkkana olla, ku itselleen valitsee emääntää/isäntää. Ja eihän se vielä kovin vakavalta näyttänyt se heidän suhde siinä vaiheessa, toisin ku Lauralla ja Antilla.

    • Elli12121

      Vastaus tuli yläkerrasta...joopajoo...alakerrasta se tuli kuten muillakin miehillä!!

    • jepjepvaan

      Uskonnon varjolla voi tehdä ja perustella mitä vaan. Jopa aivan karmeita tekoja. Karvat nousi pystyyn kun kuuntelin tämän hepun vuodatusta.

    • vielänykyaikanakin

      Älkää tuomitkaa...kaveri on sekaisin. :). Mietin vaan, mikähän saa ihmisen hakemaan/ tarvitsemaan apuja ylökerralta? Onko se päässä oleva vika...joka johtuu kasvatuksesta tai geeneistä? Osa ihmisistähän on tutkitusti alttiita kaikenmaailman uskomuksille...

    • mitä_mitä

      Vallan kauhiaahan se on, jos julkisesti, vaikkei ole edes kirkon edustaja, mainitsee Herran. Johan tuosta kansa sekoaa ja noitavainot kumpuaa.

      Kun Juice Leskinen aikoinaan totesi epäilijöille, että Jumala on, siinä oli sellaista alun voimaa, aidon alkuperäisen mahtia. Taiteilijalle tuo sallittaneen, mutta että maajussikin kaipailisi samaa taisi mennä monelta yli järjellisen käsityskyvyn. Kuinka ollakaan nämä kaksi rohkeaa, rokkarijussi ja maajussi avoimen julkisesti samasta taivaallisesta lähteestään. Paljastus, mikä saa nyt niin monet ihmiset hämilleen, jopa sekaisin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      246
      4041
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      127
      2333
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2006
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      950
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      128
      949
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      857
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      780
    Aihe