BBC mainitsi Suomen uutisissa!!!!!

Nyt olemme taas maailmankartalla! BBC:n mukaan Suomessa vallitsee 3kk:n pimeys.
Kansalaisten pahanolon lievitykseksi valtiovalta on antanut huippu uutisen.
Suomalaiset saavat juoda VIINAA ammuviiten asti.
Ajatelkaa helpotusta Alkoholidiktaattorien maassa,ei valvontaa ja passaamista viimeinkin SUOMI ON VAPAAMAA.
862
4Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Työttömien juoppojen pimeyden katkaisee 3 kk:n välein tapahtuvat haastattelut, joihin työttömien on mentävä selvin päin ja kirkkain mielin.

1Äänestä
  • No itse asiassa minä olen aina vähän viinaa ottanut työkkäriin mennessä, vaikka en muuten juokaan. Mutta se viinan haju saa ne jättämään rauhaan. Koskaan ei ole töitä tarjonneet. Varaavat vain uuden ajan puolen vuoden päähän. Kerran yksi virkaloinen kysyi että mites toi alkoholipuoli. Vastasin sille että onks sulla.

    1Äänestä

  • Lfmfnlxm kirjoitti:

    No itse asiassa minä olen aina vähän viinaa ottanut työkkäriin mennessä, vaikka en muuten juokaan. Mutta se viinan haju saa ne jättämään rauhaan. Koskaan ei ole töitä tarjonneet. Varaavat vain uuden ajan puolen vuoden päähän. Kerran yksi virkaloinen kysyi että mites toi alkoholipuoli. Vastasin sille että onks sulla.

    Taidat asua naapurissa.

    Äänestä

BBC:n mukaan Irakissa oli myös Saddam Husseinilla joukkotuhoaseita.

1Äänestä
  • Suomessakin on. Sen nimi oli alunperin SSS, mutta nykyään ase tunnetaan nimellä SOS.

    Äänestä

Mikseivät kertoneet totuutta? Sitä, että Suomessa vallitsee 12 kuukauden pituinen pimeys per vuosi.

Suomi lahjoitetaan, ulkoistetaan, tuhotaan, raiskataan ja lopulta varmaan räjäytetään taivaan tuuliin.

Siltä tämä meno taviksen silmissä näyttää.

2Äänestä

naurettavinta kun muualla Euroopassa alkoholia saa vapaasti 24h/vrk ja halvalla!
pikku suomessa kansalaiset ovat kuin rikollisia.

2Äänestä
  • Johtuu kansasta. Suomen kansa ei osaa käyttää alkoholia sivityneesti. Se on nähty niin moneen kertaa, että rajoitukset ovat enemmän kuin paikallaan.

    Itse olen kieltolain kannalla. Toivon myös P. Räisäsestä uutta pääministeriä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


andywilliams kirjoitti:

Nyt olemme taas maailmankartalla! BBC:n mukaan Suomessa vallitsee 3kk:n pimeys.
Kansalaisten pahanolon lievitykseksi valtiovalta on antanut huippu uutisen.
Suomalaiset saavat juoda VIINAA ammuviiten asti.
Ajatelkaa helpotusta Alkoholidiktaattorien maassa,ei valvontaa ja passaamista viimeinkin SUOMI ON VAPAAMAA.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu