Demarit oppositiossa

Edellinnen hallitus jätti niin huonon jäljen, että demaritkin putosivat omille, 13%, luvuilleen. Kun Antti Rinne oli valtiovarainministerinä, sai hän ikäänkuin syyn tilanteeseen.

Oppositiossa AR on päätynyt kertomaan miten "meillä" eli demareilla on parempi ratkaisu kuin hallituksella ja ay-liikkeellä yhteensä.

Suu auki olemalla on demareilla nyt lähes suurin kannatus. Demareille toivotaan siis voittoa seuraavissa vaaleissa. Ollaan toivomatta! Demareista ei voi tulla Suomen nostajia. Kansa kaduilla tai lakkoilemassa on vanhaa aikaa.

Lamasta noustaan vain rahan avulla. Tarvitaan siis uusia investointeja ja kaikkien yritysten hyvää menestymistä. Menestymisen myötä saadaan hyvät verotulot ja on millä mällätä sosiaalipolitiikassakin.

Kyllä vasemmistoa tarvitaan. Setuo soiaalisen aspektin (näkökohdan) yhteiskunnalliseen toimintaan.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. 153
        2006
      2. Naisten liian suuret vaatimukset?

        Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
        Sinkut
        347
        1458
      3. Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.

        Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        176
        1024
      4. Olen Aito Narsisti

        Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.
        Sinkut
        279
        744
      5. PÄIVÄN KYSYMYS

        Haluatko SINÄ afkaani-muslimin ministeriksi?
        Kajaani
        269
        636
      6. 33
        631
      7. Outo liikkuja

        Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut
        Ähtäri
        12
        621
      8. Mara puhuu narsuista

        Eikö toi ämmä itse ole suurin sellainen?
        Kotimaiset julkkisjuorut
        191
        573
      9. Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä

        Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen
        Puolanka
        20
        522
      10. Onko tämä meidän yhteys

        Vähän liian vaikeaa? Joskus voimakkaatkaan tunteet ei riitä.
        Ikävä
        42
        512
      Aihe