Kohta sataa mannaa suomalaisillekin

Turkin presidentti Recep Tayyip Erdogan uhkaa avata maan rajat pakolaisille Eurooppaan.

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000004881189.html
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Hyvä Erdis . Meillä kun ei noita pakolaisii ole nimeksikään jos verrataan Italiaan ja Espaniaan. Me ollaan Eu:ssa ja siksi niitä pakolaisia pitää olla joka Eu maassa yhtä paljon. Ei se ole oikein ,että toi Erdis haalii kaikki itselleen. Vai mitä persut?

Äänestä

Saatanan ulkorajoja voi sulkea! Velttona vaan otetaan kaikki paska vastaan!

Äänestä
  • Suomen valtio ottaa nelinkontin vaikka kyrvän perseeseen jos EU niin haluaa ja Brysselistä annetaan käsky!

    Äänestä

  • Joo, sotilasura ja rajavartointi, karhukoplasta puhumattakaan naurettavaa teddynallepuuhaa. Joutavaa paskaa ja palkka siitä. Mihin vartiointia tarvittiin? EI mihinkään. Kaikki isikset tulee rajan läpi ja sipilä on pöyristynyt, kun ihmiset reagoivat tilanteeseen.

    Ja UPI otti itse päätösvallan käsiin ja päätti julistaa, millainen on EU-Suomen tulevaisuus mummo-merkelin sotiessa ja pitäessä yllä ns. ihmisoikeuksia ULKO-EUROOPPALAISILLE.

    Nää on melko "...", nuppi on seonnut ja luulot rahasta kovat. UPI tuskin tajuaa mistä ja millaiset rahat tarvittaisiin?

    Äänestä

Soitetaan trumpille jos se rakentas meille muurin kun suomalaisista ei ole siihen.

Äänestä

Turkin armeija hyökkää. Ei nykyajan sotia käydä niin kuin ennnen.

Äänestä
  • Aseettomien & muutenkin puolustuskyvyttömien ihmisten joukkotappamisella on Turkissa ja erityisesti sitä edeltäneessä Ottomaanien valtakunnassa pitkät ja vankat perinteet.

    Tämä ei ole vihakirjoitus vaan historiallinen fakta.

    Äänestä

Suomeen täytyy pikaisesti rakentaa lisää kylpylä-hotelleja ,joka niemeen ja notkelmaan...

Äänestä
  • Seuraavaksi tuleva demarihallitus varmasti niitä rupeaa kovalla vauhdilla rakentelemaan mistähän tosin saavat rahat kaikkeen kun kakille suomalaisillekin ovat jo luvannet verkevennyksiä yms yms. velkaa varmaan pitää mutama sata miljardia ottaa.

    Äänestä

Voi stana, kun /jos nuo karvaranteet tänne pääsevät musulmaaneineen hoilaamaan.

Pakko on paeta, muualla maailmaan.....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LisääMatuja kirjoitti:

Turkin presidentti Recep Tayyip Erdogan uhkaa avata maan rajat pakolaisille Eurooppaan.

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000004881189.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu