Pia Viitasta ei tule ikävä. Lindtmanin typerys jousi vaihtoon. Krista Kiuru on paljon osaavampi.
Lindtmanin lutka vaihtoon
Demokratiatoimii
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
tulee taas yksi letkuperse lisää
Olikohan tämä Krista Kiuru hallituksessa ollessaan juuri se öykkäri, joka ruokakaupan jonossa iäkkäälle mummelille mesosi : "Etkö sinä tiedä, kuka minä olen..."...olisikohan pitänyt päästä etuilemaan vai mistäkö oli kyse, kuka muistaa?
Erittäin vähällä älyllä varustettu henkilö, kuten muutkin toverinsa.
Ei pidä suslistiä äänestää ollenkaan ,onhan näitä muita sinne eduskuntaan.Pudotetaan koko puolue ulos.
Kyllähä jos näiten surkeimpien itioottien toiveet toteituisi että vasenmisto puolueet poistuisi olisi teillämme valtavat kerjälaislaumat sekä paljon nälkäkuolemia,vaikka ne ovatoppositiossa sentään vähän jarruttamassa pahinta riistoa!!!
Ei niillä oppositiossa ole mitään muuta mielessä kuin harmittaa se ettei itse pääse "riistämään" ja velalla elelemään, koko maailmaa syleilemään.
Mitä älykästä sieltä opposition suunnalta on esitetty tämän hallituskauden aikana?
Ei muuta kun haukkumista ja rääkymistä, ei viitsi enää noitten punanaamaisten ähkijöitten ja sössöttäjien takia katsoa eduskunnan kyselytuntiakaan.
Olen äitykän kanssa samaa mieltä, että pois tuollaiset koko eduskunnasta.
Tässä nyt on unohdettu se tärkeä tieto Kristan pätevyydestä, että hän on kertonut saaneensa ruotsinkieliseltä poikaystävältä Porissa.
Demuilla halu päästä hallitukseen leikka eläkkeitä?