natopalstalla on todellinen sisutarina. Jatkanut yhtä soittoa vuosikaudet. Sairaalloista venäjävihaa ja naton palvomista jumalana. Kyseessä voisi luulla jo olevan jokin hallituksen salainen ihmiskoe.
Natopalstan häirikön työ...
3
182
Vastaukset
En mä oo seurannut, mutta silloin joskus about 2007-2008 täällä taisi olla ritaa haastavia korkea-arvoisia valtion hommissa olevia. Ihmetellevät kun Nato kannatus on nolla pari prosenttia. Ensinnäkin Natoon liittymisessä ei oo Ideaa ja Natoa markkinoidaan valheellisesti, median tuella. Loputkin kannatus menee siinä, kun ellei fanaattisesti osoita Naton kannatusta netissä, on heti kommunisti, venäläismielinen ja terroristi, sekä muuten rikollinen.
Kesällä täällä oli pilvin pimein kokoomuksen jäseniä, erilaisia valtionvirkamiehiä (jotkut jopa isoja herroja), profilointi kyllä kävi "Olen niitä harvoja valittuja jotka tietävät millainen suuri ekspansio Suomea kohtaa, kun Suomi liittyy Natoon" sama äijä käytti tätä viivausgta ------------------ erotellen asioita ja aina perässä oli suurin piirtein tämmöinen: http://www.finlandnato.org/public/default.aspx?nodeid=31554&contentlan=1&culture=fi-FI
siten aina tosiaan tää asioiden jäsentelyyn
"---------------------------------------------------"
Eräänä viikonloppuna sen ensimmäinen heitto oli "Huomenta kommunistit"
Tämä herra muuten keksi kaksi termiä jotka Nato kysymyksessä on jäänyt elämään Tämän klasiseksi tullee : "tiltun" vaikka osa jengistä olisi ollut äärioikeistoakin niin tiltu se oli silti, kun ei kannattanut Natoa.
-------------------------
miillä oli jokin urkinta järjetelmä eli tavallista käyttääjää korkeammat suomi24 Järjestelmän valvojan oikeudet, vaikka eivät koskaan käyttäneet nikkiä. Kerran se taas kun aivan toisessa palstalla arvioin omasta näkökulmasta kissaherroja mm suhteessa natoo tyyliin "miten ne voi ja eikö ne edes käsitä"
kirjoitin sen ilman nikkiä
Oli meidän sanotaa nyt vaikka Natolinkki sankari aloittanut ketjun, jossa vipuili 20 tyyppiä sille, mä laitoin yhden jossa oli vain en ole samaa mieltä ja ainut kiukkuinen vastaus tuli muulle, vaikka mulla ei ollut nakki siloinkaan 5 minuutissa ainoana TEKSTI: "TILTU!!"
EN tiedä sitten oliko se välillä juonut liikaa viskiä kasinolla tai missä lienee ja amerikalaisten lahjusrahat taskussa tai jossain vaikka ihan suhteitakin vain Atlantin suuntaan hoidellen. Se oli kyllä äkäinen mies. Kerran ukko uhkasi Mafialla, että Mafia laittaa myrkyn mun lasiin, kun käyn WC:ssä :D Eikö se tonttu osannut mitään parempaa heittää ja silloin vielä kun kyseluýiden mukaan 30 prossa suomalaisista kannatti Natoon menemistä Hän sano siitä 30 prosasta: "me kaikki fiksut kannatamme Natoon menemistä" No hauska mies omassa Nato kannatus kirjoituksissaan, vittuilessaan ihmisille nimitelen tiltuiksi, komunisteiksi ja hänen toinen kesintö nimityksensä "pelkoiset" (niin kuin Natoon suhteen) Mies teki sen kaiken jonka hän vain kykeni, että Natosta ei hänen tekstejään lukevat pian kauaa tykänneet. Jos kansan tuki puuttuu ja se oli se ongelma, ei ainakaan silloin vielä Putin, ei se kannatus ainakaan vittuilemalla ympäriinsä tule eikä tullutkaan. Koko Natoasia on melkoisen loppuun koluttu.
Ei mies muuta tehnyt, mutta kylä minä ihmetelin sitä ja sen asennetta ja kun oli koulujakin käyty ja korkealle päästy. no joo mä en haluaa sellaisia edes nähdä.- SäästymmeSiltäSentään
Sairaalloista USA-vihaa ja Venäjän ihannointia ei onneksi palstalla koskaan näe?
- jaru5
Ootko todella noin pihalla asiasta? (hymiö)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2932477Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1422254Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki132068- 1711560
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1381277Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä193898- 85886
- 174856
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala451796- 52684