Jouko ei ollut mitään. Hän oli rikkaan perheen lapsi, joka avoimesti halveksi köyhiä. Hän keräsi vanhempien perinnön turvin suuren sijoitusomaisuuden.
Hän vaati näyttelijöitä huutamaan ja kuolaamaan. Hän sekoili ja kasvatti ihmeellisen pojan, joka puhuu kuin olisi kiihkossa. Kiihkossa oli Joukokin, koko elämänsä.
Vanhana miljonäärinä Jouko muutti Pirkkalaan. Paskaiseen mökkiin. Loppuelämänsä Jouko hörhöili ja näki maahisia joka puolella mökkiään. On huvittavaa ja miellyttävää, että tämä muita ihmisiä halveksinut Jouko lopulta sekosi itse halveksittavaan tilaan.
Jos tätä pelleä ja ihmissaastaa ei olisi pelätty ja kunnioitettu hänestä olisi sanottu suoraan: hullu mikä hullu. Mutta ei uskallettu. Sanotaan se nyt sitten kun häntä ei enää ole!
Jouko Turkan lopullinen teilaus!
JoukkoTurha
5
274
Vastaukset
- ptr60
Helpottiko ?
- TurhempiTurkkaa
Upeinta Jumalan teatteria olisi ollut kun sairauden murtaman Jouko Turkan päälle olisi heitetty paskaa ja kusta Turkan höpistessä maahisista. Se olisi ollut upeinta mahdollista teatteria. Siitä Jouko olisi sairaassa mielessään nauttinut.
Kaikkein mahtavinta on, että Turkka katselee pilven reunalta ja on mielissään näistä sanoista!- turkka.paska
Turkka kituu helvetissä.
- tekikö
Teilaus mikä teilaus!
- miestisu
Jouko oli MIES!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1026651KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3696221Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603093Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112574Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082225- 1251814
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191663Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341365Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811340- 731237