Prisman kalatiski

Ainoa paikka Pirkanmaalla jossa myydään yli-ikäistä haisevaa kalaa.
Olen ostanut usein raakaa kalaa, ja joka kerta on ollut haisevaa, viime kertainen sai olla viimeinen kerta.
Siinä on ollut lohta, silakkaa ja muutakin, ja aina on ollut paha lemu kun kotona olen avannut paketin.
202554
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Kyllä tuolla lihatiskillä on välillä aika laadukastakin lihaa, tosin liian harvoin :( Yleensä on hieman liian kypsää omaan makuun. Tuoreempi liha maistuisi paremmin.

Äänestä
  • Aloittaja puhui kyllä kalasta, mutta teilläpäin on varmaan jo totuttu pilaantuneeseen lihaankin.

    Äänestä

Kalat on tosiaan yleensä vanhaa ja usein haisevaa. Itse ostan kalat K-Marketista kirkolta.

Äänestä

Menepä sitten ostamaan joulukalasi Kangasalan torilta. Väliin on tuorettakin. Pahentuneet myydäään savustettuna ja silleen. Ei jää hajuja, eikä verottajalle sitä savun hajuakaan.

Äänestä

Ei saa kunnon kalaa ei ,ikävä kyllä.
Savustetut on varmaan poistettu myynistä ,ennen savustutsta.

Äänestä

Siellä on päivämäärät taulussa joista näkee kannattaako osgaa. Tarjouskalaa harvemmin kannattaa ostaa, se on vanhaa. Tai savustettua.

Äänestä
  • Prisma myy vanhatkin kalat pois ettei tule hävikkiä joten älkää narisko

    Äänestä

vanha sanonta menee--vieraat ja kala alkaa haista 3 pv.n perään..

Äänestä

Onko tyyli muuttunut vai onko K-Market kirkolla edelleen paras kalan ostopaikka?

Äänestä
  • Ainakin kaikista kallein, kuten joka asiassa.

    Äänestä

Ei ole tyyli muuttunut.

Äänestä

Kuka siitä kalatiskistä vastaa, vai eikö kukaan ne myyjätkö?

Äänestä

Osastonhoitaja vastaa kaikesta myyjillä ei ole valtaa.

Äänestä

Hävikkiä ei saa tulla se on ankarasti kielletty.

Äänestä

Aina voi kysyä,milloin kala on tullut myymälän.

Äänestä

mää onkin äitini kanssa itse kalani, kirkkojärvestä.

Äänestä

Kaupan kala ehkä 3päivää sitten kun se on kalastettu.Kalastan itse ja syön tuoretta vain..

Äänestä

Käydään äidin kanssa usein onkimassa kaivannossa.

Äänestä

Pitääkö sinne kommareiden kauppaan mennä jos siitä tulee paha mieli.

Äänestä

Tekee mieli sitä vanhaa silliä eli ahtia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Pitäkää.sintinne kirjoitti:

Ainoa paikka Pirkanmaalla jossa myydään yli-ikäistä haisevaa kalaa.
Olen ostanut usein raakaa kalaa, ja joka kerta on ollut haisevaa, viime kertainen sai olla viimeinen kerta.
Siinä on ollut lohta, silakkaa ja muutakin, ja aina on ollut paha lemu kun kotona olen avannut paketin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu