vanha on ryssinyt hommansa
on aika saada uusi pääministeri
hehhehee
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Se tulee kesällä 2019, ellei silloinkin entinen jatka.
Taidat olla vaan kademielinen kun huomaat Sipilän hoitaneen hommansa mallikkaasti jo ennen nykyistä pestiään pääministerinä.
Jos pääministeriä vaihdettaisiin sun halujes mukaan niin melko tuulisesta jakarasta olisi ilmeisesti kyse. Sipilän ryssimiset pääministerinä ja hallituksensa aikaansaannokset ovat puntaroitavissa vasta vuosikymmen jos kohta toisen päästä. Se, että oot kateellinen Sipilälle ja suvulleen näiden "menestymisestä" bisneksissään ei ehkä ole riittävä syy vaihtaa pääministeriä.
Oikeastaan pitäisi vaihtaa koko hallitus ja eduskunta, mutta taitaa olla toivotonta löytää fiksuja, puolueisiin / varakkaiden katteettomien etujen ajamiseen sitoutumattomia, rehellisiä ihmisiä?
Sipilä on mitä Kepukin, petosta, kieroilua, takinkääntöä! Siinä tiivistettynä ja tuloksena on kansakunnan voimakas kahtiajako.
Tuleva Sote "uudistus" on taas yksi ansaintakohde terveysbisneksessä rosvoaville pörssiyhtiöille. Kansalliset varat seilaa tuon "uudistuksen" myötä sutjakemmin ulkomaisille veronkiertotileille!
Kepu ja kokoomus päättivät näin ja muut vikisi! Olemmekko ansainneet kaiken tämän "sonnan" mitä valtaeliitin marionetit niskaamme hiljaksiin ruimivat?
Maastamme puuttuu vaikutusvaltainen /rehellinen /puolueeton taho, joka arvioisi todellisuuspohjalta näitä sipilöitä, rehnejä,orpoja,soineja,risikoita, jne.
Totuus kuitenkin, että kansakunta on pitkälti jo jakaantunut, meidät on pakotettu vastaamaan meille vieraiden, uskontojensa kanssa höyryävien kulttuurien täydellisestä ylöspidosta.
Samalla kun pellet syytää lisävaroja (nyt jo 700 milj. euroa) Kainuun kepujen hyväksi Terrafame-Talvivaaran "pohjattomiin syövereihin",osansa saa mm. Sipilän lasten ja suvun omistama teräsrakenneyrityskin.
Maahan tunkeutumisen salliminen on alati kohoava kansankulu ja siitäkin osa valuu nätisti puolueiden lähipiirien taskuihin. Pörssiyhtiötkin huseeraavat matubisneksessä helppoa rahaa kansan kukkaroista!
Sipilän ero on tosiasia parin viikon sisällä. Siplä on järjestänyt itsensä niin pahaan kiikkiin, että ei ole mitään mahdollisuuksia selvitä. Kepullehan on muutenkin tyypillistä kesken kaiken eroavat pääministerit.
Vaikea uskoa Sipilän eroavan, hänen jääviyttään Terrafamen rahoituspäätöksessä tutkii vain eduskunnan oikeusasiamies, tämän päiväisten uutisten mukaan.
Sipilä vaikuttikin hyvin varmalta ja vakaalta pääministerin haastattelutunnilla eilen, eli kyllä hyvä veli verkosto homman kotiin hoitaa!
Lieneekö oikeusasiamies vielä saman petospuolueen miehiä, kuka nyt sitten onkaan? Jonkka taisi olla aiemmin ja sehän antoi Kepuleille vapauttavat arviot vaaliraha korruptiostakin aikoinaan.
Ps. Juuri tuli uutinen, että Sipilä pyytää asiasta lausunnon myös oikeuskanslerilta, kuka sitten sekin lienee ja minkä puolueen miehiä?
Hallinto-oikeuden professori Olli Mäenpää sanoo, että Pääministerin esteellisyydelle ei löydy perusteita.
Hölmö, Sipilä ei ole tehnyt mitään. Media yrittää keksiä juttuja, aloittivat jo opposition vaalityön...joka on sekin yhtä likaista erään oppositiopuolueen johtajan tausta.
Menestystä pääministeri Sipilälle!
luulis jätkää vituttavan ja muita pohjanmaan huijareita,ohan se selvä et äijä lähtee
Ehdottomasti uusi hallitus ja eduskunta. Nämä Jyrit tuhoavat vain Suomen.
Älä unta nää, nyt on parhaat koolla ja pysyy. Etenkin jos "kilpailijat" näyttävät lisää hölmöyttään :D
Kukaan ei äänestä tuollaisia katkeria, ilkeitä tolperoita.