Tuli vaan mielee että esim toys r us kilpailu missä palkintona saa 3min aikaa tyhjentää liikettä leluista. Kuitenkin he pidättävät oikeuden vaihtaa palkinto toiseen vastaavan arvoiseen. Eli välttämättä niitä leluja ei saisi pitää? Entä jos se mahdollinen vastaava palkinto ei ole yhtä mieluinen? Niitten kerättävien lelujen takiahan siihen osallistutaan. Ei muut vastaavan arvoiset kelpais. Ite juoksisin suoraan lego technic osastolle ja jos ehtisi niin radio-ohjattavia ja/ tai isoja lelu rekkoja ym. :D kunhan tuli tälläinen asia mieleen.
facebook kilpailut
kuhanmietin
0
50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4396224- 875510
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest514517- 854047
- 544016
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33636SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933569Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1253303Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713271- 432319