Nähtyäni edellisen Tom Cruisen tekemän Jack Reacher leffan odotukset tämän uuden suhteen olivat aika korkealla. Silti tämä uusi leffa tyrmistytti kertakaikkisella surkeudellaan.
Suoraan dvd:lle tasoa mielestäni.
Tässä voi olla spoilereita mukana.
Juonena siis on, että Jack Reacher menee käymään vanhan yksikkönsä päämajassa tapaamassa majuri Susan Turneria. Turner kuitenkin on pidätetty ja Reacher saa tietää väitteestä jonka mukaan hänellä itsellään on lapsi, tyttö nimeltä Samantha.
Ensinnäkin Lee Childin kirjan ideaa oli aika reippaasti muuteltu. Ja huonompaan päin. Esimerkiksi eversti Morgan oli paljon isommassa roolissa kuin kirjassa eikä hän siinäkään mikään hyvä ollut. Lisäksi Morgan kirjassa ottaa heti alussa Reacherin mukaan armeijaan eikä vasta kuten leffassa, kun häntä epäillään rikoksesta.
Asteikolla 4-10 sanoisin, että sellainen kuutosen tapaus,
Jack Reacher: Paluu päämajaan
Headacher
3
230
Vastaukset 3
- Veteranfan
Kyllä tämä Jack Reacher:Paluu päämajaan leffa oli parempi kuin Tom Cruisen muut leffat viimeisen 10.vuoden aikana.
- Headacher
Jack Reacher - Tappajan jäljillä oli mielestäni paljon parempi kuin tämä uusi. Siinä ei ollut tuon teinitytön tapaista pikkupaskaa roikkumassa Reacherin takinliepeessä alusta loppuun sähläämässä.
Valitettavasti Collateral meni juuri tuon asettamasi kymmenen vuoden aikakehikon ulkopuolelle. Paljon parempi kuin tämä Reacher 2.
Cruise näyttää muuten ensi vuodeksi tekevän Top Gun 2:ta.- Veteranfan
Mummy elokuva on ensivuoden uusin Tom Cruise leffa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid135865En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene44637Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21578Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.110543- 36532
Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50525- 56502
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34468Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää119452Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni22427