Oulun yliopistolla ammutaan ihmisiä..

Juoksin sähköjunalle, ja näin pikaiseen lööppotsikon että Oulun Yliopistolla ammutaan ihmisiä.

Pulssi oli aika korkeella, kun aloin puhelimesta junassa tarkistaa että mitä helkattia nyt oikeen alkaa tapahtua. Siis joko Oulussakin nyt jo ammutaan oppilaita.

Hiukan helpotti kun löysin tiedotteen että se olikin Ohion Yliopistolla kun ammmutaan. Eikä siis meille Suomeen, tänne ei ole vielä noi uskontopohjaiset kouluampumiset tulleet.
2<50
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ohiossa yliopistolle machete-veitsineen hyökännyt oli ei-syrjäytynyt, yliopistossa opiskeleva somalipakolainen, nimeltään Abdul Razak Ali Artan.
http://www.dailymail.co.uk/news/article-3980788/The-moment-Ohio-state-knifeman-drove-campus-mowing-slashing-classmates-local-store-manager-expresses-shock-smiling-customer-capable-doing-terrible.html

Oulussa voi ihan yhtä hyvin niksahtaa joku sikäläinen, jo alakoulussa koraanin avulla perustasolla aivopesty. Sitten aikuisena moskeijassa imaamin puheista syttyy islamilaisen herätyksen tuli.

Äänestä

"– En kestä tätä enää. Suomi, lopettakaa sotkeentuminen muiden maiden
asioihin, erityisesti muslimimaiden. Emme ole heikkoja, muistakaa se.
Ette saa nukkua, ennen kuin jätätte muslimit rauhaan, viestissä
sanottiin kanavan mukaan."
http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/ohion-puukkomiehen-motiivina-ehka-viha-usa-ta-kohtaan-lopettakaa-sotkeentuminen-muiden-asioihin/6191460

Täällä on toinen tapahtuma, jossa islamilaiset hyökkääjät uhkaavat suoraan iskuilla Ranskan ja Saksan lisäksi Suomea kohtaan:

"The video - "Taking revenge for the Muslims" - contains instructions on
how to kill while outlining footage of earlier terrorist attacks in countries
including Germany, France, **Finland** and Russia."
http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/grotesque-isis-video-tutorial-shows-9347315

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pari-tyhjälyöntii-meni kirjoitti:

Juoksin sähköjunalle, ja näin pikaiseen lööppotsikon että Oulun Yliopistolla ammutaan ihmisiä.

Pulssi oli aika korkeella, kun aloin puhelimesta junassa tarkistaa että mitä helkattia nyt oikeen alkaa tapahtua. Siis joko Oulussakin nyt jo ammutaan oppilaita.

Hiukan helpotti kun löysin tiedotteen että se olikin Ohion Yliopistolla kun ammmutaan. Eikä siis meille Suomeen, tänne ei ole vielä noi uskontopohjaiset kouluampumiset tulleet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu