Kuningaskuluttaja autonvalmistajat valehtelevat...

Autojen kulutukset aivan härskisti liiaan pieniksi. Esim. Toyota Yaris 1,5 L Hybridille
ilmoitetaan kulutukseksi 3,3 litraa/100 km, mutta todellisuudessa kulutukseksi tuli
kahdenpuolen 5 litraa/100 km. Eli Suomeksi 1,7 litraa/100 km keskimääriin enemmän kun tehtaan ilmoitus. Että silleen. Areena TV1 .
3<50
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ei ole tojotan vika jos ratin ja penkin välissä oleva henkilö ei osaa ajaa.

Äänestä
  • Pitääkö liikennevaloista lähtiessä aina potkaista ovenraosta jalalla alkuvauhdit?

    Äänestä

  • mitkä.niksit kirjoitti:

    Pitääkö liikennevaloista lähtiessä aina potkaista ovenraosta jalalla alkuvauhdit?

    koita olla käyttämättä sitä jarrupoljinta vaikka yksi viikko niin huomaat eron !

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


höpöhöpö kirjoitti:

Autojen kulutukset aivan härskisti liiaan pieniksi. Esim. Toyota Yaris 1,5 L Hybridille
ilmoitetaan kulutukseksi 3,3 litraa/100 km, mutta todellisuudessa kulutukseksi tuli
kahdenpuolen 5 litraa/100 km. Eli Suomeksi 1,7 litraa/100 km keskimääriin enemmän kun tehtaan ilmoitus. Että silleen. Areena TV1 .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu