Kylmää kyytiä Staputlerille?

Kansainväliset öljy-alan asiantuntijat lupailevat sotahullulle Staputlerille todella kylmää kyytiä. Mikäli ennustukset toteutuvat (keinottelijapankkiirit toteuttavat ne), niin Venäjän romahdus on käytännössä varma asia. Staputler syöstään vallasta, ja me evakot saamme luovutetun Karjalan tyhjänä takaisin.

Täytyykin lähteä tästä viinakauppaan, koska lääkevarasto on jo hieman huvennut näitä ilouutisia lueskellessa. Hyvän asian kunniaksi kannattaa vanhan evakon vähän naukkaillakin. Koska Pietarin trollitehtaan kirjoittajatkaan eivät enää vastusta Karjalan palauttamista, niin asiat ovat hyvällä mallilla.


http://www.kauppalehti.fi/uutiset/oljyn-hinta-vajosi-raskaaseen-laskuun---usko-opeciin-lassahti-jalleen/b9fBCFzq

http://www.kauppalehti.fi/uutiset/ennuste-oljy-vajoaa-jalleen-alle-30-dollarin/UaAb7VEf

6

80

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mkmkvkjjjk
    • Bror-Erik1974-41

      Kansainvälinen öljyn hinnan nousu näkyy jo Suomen itärajalla vilkastuneena tu-
      rismikauppana ja venäläisten lomamatkailuna. :)


      • SeAvarajatseinen

        On SE tää "broreerikki" 1974 jne. optimisti R Y S S I E N valtion "kehityksen" suhteen. Sillä On Se käsitys, että R Y S SÄ T pelastavat oman taloutensa lisäksi myös Suomen talouden. Tai ainakin ne "muoti-puodit". mitkä on venäläisiä varten Suomen kaakonkulmalle perustettu.
        Eipä hyvältä näytä, Venäjän-maan on alamäessä, ja alamäki jatkuu....

        Venäjän keskiluokan elämä kurjistuu – talouskriisi kiskoo elintasoa alas | Yle Uutiset | yle.fi
        http://yle.fi/uutiset/3-9313206

        Tai hyvältähän se oikeastaan näyttää, juuri niin kuin Evakko-Poika kirjoittaa:
        .... " niin Venäjän romahdus on käytännössä varma asia. Staputler syöstään vallasta, ja me evakot saamme luovutetun Karjalan tyhjänä takaisin."

        Parempihan se olisi R Y S S I E N hallinnon suunnittelemaan ryöstetyn Karjalan ja muiden alueiden uusia järjestelyjä siten, että tyhjentäminen asukkaista , "omista" tavaroista, romuista ja sotkuista ynnä saasteista sujuu suunnitellusti ja rauhallisesti.


      • Bror-Erik1974kak

        Ehei me mitään alueita haluta takaisin vaan hyvät ja asialliset suhteet suuren
        naapurimme Venäjän kanssa. Tähän on avarankin alistuminen vaikka sonta-
        puhetta pukkaisi suun täydeltä. Eiks niin? :)


      • SeAvarakatseinen
        Bror-Erik1974kak kirjoitti:

        Ehei me mitään alueita haluta takaisin vaan hyvät ja asialliset suhteet suuren
        naapurimme Venäjän kanssa. Tähän on avarankin alistuminen vaikka sonta-
        puhetta pukkaisi suun täydeltä. Eiks niin? :)

        Eihän Sinulla olekaan mitään saamisia ja perintöjä odotettavissa R Y S S I E N ryöstämiltä Karjalan mailta. Taidat kuulua R Y S S I E N hallinnon sisäpiiriin tai ainakin niiden hurmahenkisiin kannattajiin, jolle maksetaan palkkaa dollareissa tai euroissa sveitsiläisille pankkitileille, eli Pietarin trollikirjoittajiin?

        ME oikeat karjalaiset ei haluta vaan vaadimme alueet takaisin jo nykyisten " hyvien ja asiallisten suhteiden" perusteella.

        P.S. Koetahan pysytellä rajojesi sisäpuolella. Kun kirjoitat : "ME" , tarkoitat tietysti Me venäläiset = entiset neuvostoliittolaiset ... ja pahimmillaaan ME ....R Y S S Ä T !
        Tietenkin voit edelleen globaalisti kirjoittaa: "ME kommunistit".
        Vai oletko jo hylännyt isiesi ja äitisi opin ja kaiken sen läksytyksen (ME kommunistit) , minkä sait jossain Neuvostiliiton aikaisessa koulussa Nro SE ja SE?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      389
      959
    2. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      885
    3. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      234
      783
    4. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      82
      716
    5. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      70
      690
    6. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      70
      669
    7. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      645
    8. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      36
      630
    9. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      609
    10. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      43
      591
    Aihe