sipilän tunnereagointi vs.johtajuus

pääministerin akuutin kriisinhallinnan paineensietokyky sekä keinot alkavat käydä ilmeisiksi.

maahanmuutto-aalto oli pientä esimakua tälläisestä ja pääministeri reagoi tunteella ilmoittaen kotinsa olevan maahanmuuttajien käytössä.

Terraframen rahoituksessa esille nousseiden mahdollisten jääviysasioiden kohdalla hän reagoi taas tunteella.

Missä asiassa näemme seuraavaksi pääministerin tunnepohjaista päätöksentekoa???

Ajatella jos pääministeri kohtaisi oikean akuutin kansallisen kriisin.. pärjäisiköhän?
1474
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

ominaisuudet ovat ilmeisimmin parhaimmillaan taustakoplauksissa

Äänestä

Nivalan Kallion onneksi kesti aikoinaan, pälvikalju olisi kysynyt Joosepilta, että mihin reikiin haluat ja imenkö Molon kaupanpäällitteeks.

Äänestä

kyllä Putinin esikunnassa huomioidaan ja jäljitetään alati pääministerimme heikkouksia.

Ja tämä episodi on ollut kovin tuottelias sekä paljastava.

Äänestä
  • Medvedev tulossa ouluun, mies on niin pännikkä, että pälvikaljun pitää aloittaa imutus pään kohdalta.

    Äänestä

On hyvä että Sipilä suuttuu. Niin terveen ihmisen kuuluukin tehdä kun joutuu halpamaisen parjauksen kohteeksi.
Koittakaa kestää hallituksessa!

Sipilän parjaaminen on todiste vihervasurien epätoivosta.
Rehulan parjaaminen puolestaan kertoo rkp:n kieroilijajohdon epätoivosta, kun 700 suosikkivuotta on nyt ohi ja unohdus vihdoin odottaa.

Äänestä
  • oletko siis sitä mieltä että hänen mahdollista jääviyttään ei olisi sopinut käsitellä mediassa?

    Äänestä

sinänsä hyvä että tunnistaa itsensä- "Tunteet liikaa mukana"

Äänestä

Sipilä ei pysty käyttäytymään asemansa edellyttämällä tavalla. Hänen paineensietonsa ei riitä. Toivotaan, että mitään Suomen kannalta vakavaa kriisiä ei Sipilän kaudella tule, koska hän ei näköjään pysty järkeviin päätöksiin paineen alla.

Äänestä
  • Wihanhallintakurssille - vihan hallinnan alkeet

    Äänestä

Minä tein vain työtäni, aivan kuten SAK ja Petos-Antti käskivät.

Äänestä

Entäpä jos tämä alkoholiongelmainen pääministeri olisi suuttunut vaikkka Venäläisen hävittäjän rajaloukkauksesta ja siitä istumalta tuopin äärestä ottanut yhteyttä yöllä Putiniin ja kertonut kaiken mitä kännisen päässä liikku sillä hetkellä.
Olisimme heränneet seuraavana aamuna Venäjältä, vaikka olisimme nukkuneet omassa sängyssä koko yön. Nyt kansa kaduille ja tälle ääliölle lähtöpassit eduskunnasta.
Siis nyt pitäisi jo hälytyskellojen soida Kepussakin, ettei nyt ihan mitä hyvänsä sovi tehdä.

Äänestä
  • Saat anteeksi vaikka oletkin pelkkä moukka.

    Äänestä

  • Sipilä korkeintaan pääsee kliimaksiin, pohjaiskepulin sielu on venäläinen kasakan perimän takia.

    Äänestä

varmaankin sipilä kokee olevansa moraalisesti kovin ylevä ja siksi ei kykene hallitsemaan käytöstään tarpeeksi painavien päinvastaisten seikkojen tullessa esille.

tämä on yleistä lahko-uskonnollisissa piireissä joissa yksilön näennäismoraalin moitteettomuudella on yhteisöön kuulumisen kannalta ratkaiseva merkitys.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paineensietokyky kirjoitti:

pääministerin akuutin kriisinhallinnan paineensietokyky sekä keinot alkavat käydä ilmeisiksi.

maahanmuutto-aalto oli pientä esimakua tälläisestä ja pääministeri reagoi tunteella ilmoittaen kotinsa olevan maahanmuuttajien käytössä.

Terraframen rahoituksessa esille nousseiden mahdollisten jääviysasioiden kohdalla hän reagoi taas tunteella.

Missä asiassa näemme seuraavaksi pääministerin tunnepohjaista päätöksentekoa???

Ajatella jos pääministeri kohtaisi oikean akuutin kansallisen kriisin.. pärjäisiköhän?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu