Synnyttäjät: Huonosti suunniteltu!

KATin_haamu

Järkyttävä paljastus kreationisteille:

http://www.iltalehti.fi/raskausjalapset/201611292200033604_rb.shtml
"Näin puhuvat synnyttäjät: ”Vagina on suunniteltu huonosti”"

Siihen on teoreettista teologiaa lätisevän mies-kreationistin paha panna mitään uskottavaa kun edessä on kokenut naisarmeija: "HUONOSTI SUUNNITELTU".

Kumpaa uskotte enemmän?

8

58

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TerveisinJyri

      Kas kas, Tikkanen palasi viisatelemaan kun Jyri lähti.

      Mutta mutta, et sitten vieläkään ole vaivautunut avaamaan sitä Raamattuasi kun noin hölmöjä päästelet.

      Kivulla synnyttäminen oli Eevalle rangaistus omenavarkaudesta ja perisynti periytti sen kaikille naisille.

      Kas tässä se sanotaan: 1. Moos. 3 luku

      Ja vaimolle hän sanoi: "Minä teen suuriksi sinun raskautesi vaivat, kivulla sinun pitää synnyttämän lapsia; mutta mieheesi on sinun halusi oleva, ja hän on sinua vallitseva".


      Ei taida tulla sitä päivää että evokit lukisivat Raamattunsa ja lakkaisivat typeröimästä näitä älyttämyyksiä tänne jatkuvasti.

      Mutta en viivy palstalla kauempaa. Tulin vain ystävällisesti tervehtimään vanhaa kamua, koitahan tapella fundakretujen kanssa, niillehän sinäkin kyllä pärjäät.

      • Eli taas tuli selväksi että jumalasi on raakalainen ja haluaa vain ihmisille kärsimystä. Onneksi kaikki jumalat ovat mielikuvituksen tuotetta ja raamattu on vain yksi kirja muiden joukossa, eikä edes kovin hyväkään.

        Et sinä voi olla poissa tältä palstalta. Valehtelet tästäkin asiasta :D


      • IlkimyksenTeologitäti

        Luepas sinä jyrpäle alkuperäinen pipliasi ja kerro löydätkö sieltä omenan. Muista myös ettei Eeva tiennyt hyvän ja pahan eroa ottaessaan puhuvan kärmeen (!) suositteleman etelänhedelmän.


      • voijyrinäitiä

        Kerropas Jyri, vieläkö äitis katseli isääs "sillä silmällä" sen jälkeen kun oli synnyttänyt sinut ja rantapallon kokoisen vesipääsi?


      • Jyriteres
        Ei.luotu kirjoitti:

        Eli taas tuli selväksi että jumalasi on raakalainen ja haluaa vain ihmisille kärsimystä. Onneksi kaikki jumalat ovat mielikuvituksen tuotetta ja raamattu on vain yksi kirja muiden joukossa, eikä edes kovin hyväkään.

        Et sinä voi olla poissa tältä palstalta. Valehtelet tästäkin asiasta :D

        Evokit on tietenkin harmissaan siitä että pahoja rangaistaan koska he ovat itse pahoja, joten ymmärrän kiukkuasi ja saat minulta anteeksi, ole hyvä.

        Jumalan anteeksiannosta en ole kovinkaan varma.


      • Jyriteres kirjoitti:

        Evokit on tietenkin harmissaan siitä että pahoja rangaistaan koska he ovat itse pahoja, joten ymmärrän kiukkuasi ja saat minulta anteeksi, ole hyvä.

        Jumalan anteeksiannosta en ole kovinkaan varma.

        Kappas olen näköjään parempi profeetta kuin yksikään uskova, kun tiesin sinun tulevan tänne takaisin. Näin ne evokit hakkasivat tässäkin asiassa kreat :D

        Millä perusteella sanot minua pahaksi? Ja en tarvitse sinulta mitään anteeksi antoa, että pidä se vain ihan itselläsi. En ole mistään muusta harmissani, kuin sinun äärettömästä tyhmyydestä...

        Ja eiköhän nämä asiat ole minun ja jumalan välisiä, jos sellainen nyt jostain ilmestyisi.


    • RaamattuTotta

      Ei mikään paljastus, tämä on ihan raamatullista, kyseessä on rangaistus.

      ENSIMMÄINEN MOOSEKSEN KIRJA 3.

      13 Niin Herra Jumala sanoi vaimolle: Mitäs olet tehnyt? Vaimo vastasi: Käärme petti minut, ja minä söin.
      14 Ja Herra Jumala sanoi käärmeelle: Koska tämän teit, kirottu ole sinä kaikkien karjaeläinten ja kaikkien metsän eläinten joukossa. Vatsallasi sinun pitää käymän ja tomua syömän koko elinaikasi.
      15 Ja minä panen vainon sinun ja vaimon välille ja sinun siemenesi ja hänen siemenensä välille; se on polkeva rikki sinun pääsi, ja sinä olet pistävä sitä kantapäähän.
      16 Ja vaimolle hän sanoi: Minä teen suuriksi sinun raskautesi vaivat, kivulla sinun pitää synnyttämän lapsia; mutta mieheesi on sinun halusi oleva, ja hän on sinua vallitseva.

      • Mutta kukapa sen kärmeen ja koko prosessin suunnittelikaan? Plus että Eeva ei vielä tiennyt hyvän ja pahan eroa, että kärmeillä ei ole pistintä vaan hampaat ja että ainakaan modernit kärmeet eivät syö maan tomua.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pysy kaukana musta

      Ja kaikista mun läheisistä. Oon tosissani.
      Ikävä
      101
      6133
    2. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäköä. 💡
      Ikävä
      212
      3396
    3. Näin susta unta

      Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!
      Ikävä
      18
      3315
    4. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      66
      3298
    5. Niin voimakkaat tunteet

      Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi
      Ikävä
      16
      2515
    6. Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen

      sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk
      Ikävä
      24
      2494
    7. Katu täyttyy askelista...

      Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.
      Ikävä
      28
      2353
    8. Onko 172cm lyhyt?

      Pitääkö miehen olla pidempi kuin 172cm?
      Sinkut
      265
      2052
    9. Puhe on halpaa

      Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.
      Ikävä
      44
      1636
    10. 6
      1398
    Aihe