Yle on perinteisesti vasemmistolaisten yhteiskuntaelättien työpaja joka
nytkin härskisti politkoi Rinteen Antin juoksunarussa.
Pitäisi kait laittaa kilpailuun niin kuin MTV ja muutkin joutuu. Palautuisi kenties joku roti siihenkin pytinkiin.
nytkin härskisti politkoi Rinteen Antin juoksunarussa.
Pitäisi kait laittaa kilpailuun niin kuin MTV ja muutkin joutuu. Palautuisi kenties joku roti siihenkin pytinkiin.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Yle haastattelee jotain täysin tyhjänpäiväistä rinnettä . jolla on pitkä piikki täynnä tehtyjä ja tuomioita vailla olevia rikoksia . tämä pelle sanoi ylen haastattelussa , että asiat pitäisi tutkia ja jotain luottamuksesta , ennen tämän äänen kuullessa ja pärstän nähdessä alkoi helvetisti sylettämään , nykyisin voin pahoin ja oksettaa .
Naurettavaa on tuo Rinteen sössötys luottamuksesta yms. Itse on täysi rosvo ja vielä puolueen hönöt valitsevat johtajakseen.
Eli demareita voi kutsua rosvosakiksi, jos eivät älyä tuota pihalle laittaa.
Pohjanmaa on paska paikka
Tulkaa pois 60-luvulta!
Yle on ollut oikeistolaisten johtama koko 2000-luvun. Erityisesti uutistoimituksen sisällöt sanellaan kokoomuksesta ja kepusta. Vihreät ja persut nostetaan välillä esiin, Vasemmisto yritetään vaieta kuoliaaksi.
Nytkin pääuutisissa oli vain Guggenheimin kannattajia.
Toki vielä pahempia propagandassaan ovat kokoomuksen Aamulehti ja MTV3, sekä kepun Keskisuomalainen.
Niille ei kuitenkaan kerätä erillistä veroa. Lupamaksut takaisin jotta voi itse päättää maksaako ylen ohjelmista