voitto maailmasta

hyvä lukija,jos sinä haluat pelastua,niin sinun on otettava Jeesus vastaan omana henkilökohtaisena Vapahtajanasi,sillä taivaaseen pääsee vain Jeesuksen kautta.Sinun kannattaa rukoilla Jeesusta ja tehdä parannus synneistäsi.Vain henkilökohtainen yhteys Jeesukseen tuo pelastusilon ja rauhan.Jeesus on Jumalan Poika ja iankaikkinen elämä.
9316
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

No näinhän se on, jumankavita! Miten minä en sitä itte hoksannut???

Aamen.

Äänestä

kunnioitan peltopekkaa,ahtia,tapiota,ärkästä(hedelmällisyyden jumala) jolla on muuten kaksois nauriin muotoiset munat ja sutjakka heppi.pääsenkö minä taivaaseen?

Äänestä
  • NO ILIMAMMUUTA!!
    Tänne pääsee kaikki ketkä mahtuu, ja loputkin survotaan sekaan, niin että TERVETULOA VAAN!!

    Äänestä

  • isän poika kirjoitti:

    NO ILIMAMMUUTA!!
    Tänne pääsee kaikki ketkä mahtuu, ja loputkin survotaan sekaan, niin että TERVETULOA VAAN!!

    onko sielä kuuma?

    Äänestä

  • ihmishirviö kirjoitti:

    onko sielä kuuma?

    Ihan passeli täälä on. Ja jos ei piisaa niin laitetaan saunan pesään tuli ja saunoa ropsutellaan.
    Täällä ei juuri muuta pakollista aktiviteettia olekkaan.

    Jep.

    Äänestä

Tai e.mail, puhelinnumero. Kiitos.

Äänestä

Mikähän jesuiittapappi se sinä olet pitäisikö kaikkien kääntyä herran puoleen. Olisi varmaan maailmassa kaikki paremmin jos jokainen myisi sielunsa herralle. Pikemminkin helsingin herroille.

Kannattaisi luopua huumeiden käytöstä = hihhulismi kristinuskon fundamentalistisessa mielenterveyttä horjuttavassa muodossa.

Äänestä

1. Kuinka voit sanoa lukijaa hyväksi, sillä yksin Jumala on hyvä raamatun mukaan?
2. Mistä minut pitää "vapahtaa"? Mitä se tarkoittaa tuo vapahtaminen?
3. Mitenkä Jeesus voi minut vapahtaa synneistäni jos kerran itse sen parannuksen kuitenkin teen.. ja voin olla varma siitä että jatkossakin tulee ajateltua perin haureellisia ajatuksia.. Vapahtaako Jeesus minut siis niin, etten tee syntiä?
4. Varmaankaan en sitten joudu tuomiolle? Mitähän varten jako jyviin ja akanoihin tehdään jos ne kaikkein hurskaimmat eivät joudu tuomiolle?
5. Eli tarvitsen Jeesusta vapahtamaan minut eli katsomaan syntejäni läpi sormiensa, koska hän itse on niin pyhä, ettei voi sietää syntiä.. mikä johti siihen, että Hän uhrasi itse itsensä lepyttääkseen itsensä?
6.Minun täytyy siis nöyristellä ja esittää katuvaa koko ajan lepyttääkseni Jumalaa, joka vahtaa ajatusmaailmaani koko ajan uteliaana ajattelenko seksiä tai meinaanko ottaa lasin viiniä? Kuulostaa naapurin Gunnarilta..
7. Onko Jumalalla niin tylsää, että pitää tehdä yksinkertaisista asioista monimutkaisia? Jos toinen ihminen tekee väärin sinua kohtaan, annat anteeksi hänelle. Mutta Jumalapa ei olekaan niin hyvä, vaan hän vaatii oman poikansa uhraamista heikkojen ihmislastensa syntien takia. Onko ihmisellä siis Jumalaa parempi sydän kun tämä ei vaadi veriuhreja hyvitykseksi?

Äänestä

voitko siirtää huuhaa/uskonto palstalle tämmöiset?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


daavid kirjoitti:

hyvä lukija,jos sinä haluat pelastua,niin sinun on otettava Jeesus vastaan omana henkilökohtaisena Vapahtajanasi,sillä taivaaseen pääsee vain Jeesuksen kautta.Sinun kannattaa rukoilla Jeesusta ja tehdä parannus synneistäsi.Vain henkilökohtainen yhteys Jeesukseen tuo pelastusilon ja rauhan.Jeesus on Jumalan Poika ja iankaikkinen elämä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu