Miten te aijotte selvitä joulun? Otatteko rennosti ja syötte ns. normaalisti herkkuja ja muuta ruokaa. Vai aijotteko koittaa olla syömättä esim alle 500 kcal/teijän oman rajan?
Joulun syömiset?
8
217
Vastaukset
- Joulupanick
Oon miettiny samaa itse. Jotenkin tosi ahdistava ajatus että koko perhe on koko ajan yhdessä joka ruualla eikä syömisiä voi jättää ollenkaan välistä. Itse ajattelin että syön joka ruualla mutta yritän olla syömättä vatsaani ihan täyteen sekä yritän jättää herkut minimiin.
- jouluuu
Mä ajattelin syödä aamulla vähän joulupuuroa ja illalla niin vähän ku pystyn joulupöydässä, syötän koiralle osan ruuista ja piilotan ruokaa... Joulu on niin kiireinen meidän perheessä niin kukaan ei varmaan kiinnitä huomiota toistensa syömisiin...
- Läskinorsu
Kauhistuttaa pelkkä ajatus joulusta syömisien kannalta😨
- fannukka
En pidä jouluruuista joten pysyttelen edelleen kahvissa ja pilteissä.
- Tuntemato.m
Mun tavallinen kaloriraja on n. 300-600 riippuen paljon liikun.Jouluna aion kuitenkin syödä niin paljon kuin tahdon, sillä en aio syömishäiriön pilata sitäkin.
- Läskivirtahepo
Itse aijon nauttia joulusta. En syö aamupalaa mutta jouluruuan ja iltapalan syön ja saan syödä herkkuja mutta mahdollisimman vähän esim.suklaata...ja syömiset riippuu myös siitä,mitä puntari näyttää(:
- Minikokoinen
Joulu kauhistuttaa itteeni kans. Onneks porukoilla alkaa loma vasta ihan ennen aattoa, ni muutaman päivän voin kotona syödä tuskin mitää(huh). Joulupuuroa ja illalla aterialla salaattia, ehkä jotain laatikkoa. Herkut pelottaa enemmän, niihin pitää saada kontrolli. Lenkille varmaan joka ilta, jos se paino ei nousis....
- pihijoulu
Jouluruuat on hirveitä kaloripommeja..
Luultavasti tällä mennään: riisipuuroa, kahvia ja kivennäisvesiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18010956Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8910423Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2335851Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1814677Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313166- 1713155
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin391963Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981548Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61380Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161314