Kokeillaas vähäsen.
Jos yhteiskunta ns.tasa-arvoisen avioliittolain seurauksena romahtaa näillä jotka tykkäävät valittaa kaikesta, on heillä kunnolla jotakin mistä valittaa ei tarvitse valittaa pienistä.
Lisäksi jotkut oppivat että elämässä on tärkeimpiäkin asioita kuin tuotantotehokkuus.
Positiivisesta ajattelusta
4
135
Vastaukset
- sdfgasdfgasdfg
Mutta kun se ei romahda tasa-arvoisen avioliittolain vuoksi. Moinen on lähinnä teidän hidasälysempien fundisten märkä päiväuni. Huuhaata.
- romuttuu
Eikös tämä yhteiskunta ole jo aika pitkälti romahtanut. Pojat eivät tunnu osaavan laskea ja tyttöjenkin kouluosaamisen kanssa on niin ja näin eli alaspäin. Fundis tai ei, sama kohtalo. Aivot ja hormonit, hallinta menetetty. Tuon rinnalla huuhaa on pikkujuttu.
- asdfasdfasdfsd
romuttuu kirjoitti:
Eikös tämä yhteiskunta ole jo aika pitkälti romahtanut. Pojat eivät tunnu osaavan laskea ja tyttöjenkin kouluosaamisen kanssa on niin ja näin eli alaspäin. Fundis tai ei, sama kohtalo. Aivot ja hormonit, hallinta menetetty. Tuon rinnalla huuhaa on pikkujuttu.
Jos väittää Suomea tai mitä tahansa muuta pohjoismasta yhteiskuntaa romahtaneeksi, kärsii melko pahasta perspektiivin puutteesta. Maailmalta kyllä löytyy aidosti romahtaneitakin yhteiskuntia. Suomi sellainen ei todellakaan ole.
On se sitten merkillistä - tuomiopäivän pasuunat toitottava synkkää säveltään joka on usein myös uskonnollinen.
Kun ajatellaan kiihkottomasti mitä parannusta on tapahtunut yhteiskunnissa viimeisen sadan vuoden aikana niin lähes kaikki on mennyt parempaan suuntaan. Paitsi se, että sekularismi on ottanut kolmiloikaa eteen päin ja sekös vanhurskaita ketuttaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4376210- 875490
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest514507- 834033
- 544006
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33636SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933559Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1253293Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713261- 432319