Tulin iloisesti treeneistä kun oon tullu sisään kotii nii mulle vaan ilmotetaan et iskä ja äiti on eronnu
Vanhemmat eroo
13
386
Vastaukset
- ymmärränsinua
Voi sinua, voin ymmärtää tunteesi! Onpa ajattelematonta vanhemmiltasi tuollainen käytös. On asioita, joita vain ei voi paukauttaa suoraan päin naamaa!
Pyydä vanhempiasi kertomaan eroon liittyvistä käytännön järjestelyistä ja aikataulusta sinun osaltasi? Kun tiedät jotain, sinun on helpompaa alkaa prosessoimaan koko asiaa.
Älä jää yksin! Puhu hyvien ystäviesi kanssa asiasta, niin kauan kun alkaa helpottaa.
Netistäkin löydät vertaistukea Googlettamalla.
Vanhempien ero on useimmiten vaikeaa sulattaa, mutta muista, että "aika parantaa haavat ja elämä jatkuu" vain eri tavalla. Joskus voi todeta jälkeenpäin, että vanhempien ero olikin "onni onnettomuudessa". Olisi suotavaa, että välit molempiin vanhempiin säilyisivät hyvinä! Mutta jos se ei ole mahdollista, ei sekään ole maailmanloppu. Voimia sinulle! - etelänhetelmää
Voimia sinulle! Aika ajattelemattomasti on vanhempasi toimineet! Itse aikoinaan eronneena, lapsemme oli etusijalla ja teimme vaimon kanssa kaikkemme, että ne pääsevät vähin vaurioin. Lopulta kaikki meni hyvin ja välit on hyvät kaikilta osin.
- totta.puhuaksemme
Sä olet niin pentu, ettet ymmärrä mitään panemisesta. Aikuinen äijä ja aikuinen muija ei voi olla yhdessä jos ei toistensa paneminen huvita.
Pennut ovat paitsi tyhmiä, myös helvetin itsekkäitä, koko maailman pitäis pyöriä niiden navan ympärillä.
Aikuiset menee yhteen ja aikuiset eroo ihan miten niille sopii. Pennut kasvaa joskus aikuisiksi ja tekevät itse ihan samalla tavalla.
Sellaista sanotaan elämän tosiasioiksi.- häpee.on
Miksi olet aiheuttanut eron vanhemmillesi etkö sä voi olla missään asiassa kunnolla saatana häpee edes
- Jaaajoo
Ei ero vaikuta suhun mitenkään. Sun vanhemmat on eronnu et sinä. Turha tääl netissä muita syyttää
- xcvsdf
Hallituksen ja Perussuomalaisten vika, ainakin jos kuuntelee YLEn aamutv blondeja toimittajia.
- halamanteri
Just näin. Veronmaksajat sponsoroivat mielellään tuota kaikkien rakastamaa vasemmistomediaa.
- hjuio
Jo lukemalla tämän keskustelun tähänastiset vastaukset, voi todeta että kova on lapsien osa maailmassa. Joillekin ei koskaan olisi pitänyt yhtäkään lasta tulla, niin rumaa tekstiä on.
Jos mennään yhteen pelkän seksin vuoksi, silloin pitää jätätä ne lapset tekemättä, sillä lapsille ei tuossa perheessä ole mitään antaa ja aika varmaa on, että erokin tulee syystä, että seksuaalisuu todella muuttaa muotoaan.
Tällainen pari ei osaa edes erota kunniallisesti, vaan lapset jäävät ihan sivuseikaksi. Kun se seksi jyllää vain aivoissa.- vääristynyt.maailma
Tätä on nykyajan lapsuus liian monessa rikkonaisessa perheessä.
- lainvoima-saatava
siihen pitäis saada lain voima että akkaa saa kouluttaa ja tarvittaessa vetää nyrkillä vaikka keskelle lärvii niin ainakin oppisivat olla suvatsevaisempia
- järjestys
Niin tosiaan erojen määrä varmasti vähentyisi jos sais välillä huitasta turpaan sitä jonnin joutavaa akkojen paskaa mitä jauhavat
- helppoahei
käy vaan siellä treeneissä että opit elämässä tarpeellista taitoa eli potkimaan sitä palloa ja juomaan olutta ,löydät kyllä aikanaan uskollisen ja älykkään puolisonkin jostain cheeritytöstä ja elätte onnellisina maailman loppuun saakka heavyrockia kuunnellen.Niin helppoa tämä elämä on.
- Erolapsi
Ero voi olla myös hyvä asia - usko vaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai949377Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki714873Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414541Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit592887Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j82338Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001576- 411364
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441286Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota481281Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641242