Kyselyyn vastanneista 11% hyväksyi raiskaamisen. Tämän selittää vain toteamus : joka kymmenes on raiskaaja. Tämä myös selittää sen miksi tuomioistuimet eivät rankaise raiskaajia.
Tämä selittää myös suvakkien hyväksynnän ulkomaalaisia raiskaajia kohtaan.
Yleinen ilmapiiri siis hyväksyy näinkin laajasti suuren pahuuden. Miksi he välittäisivät köyhistä vanhuksista sairaista kun eivät edes välitä lasten raiskaamisista.
Sodoma tuhoutuu hyvin pian.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000004890632.html
Tämä selittää myös suvakkien hyväksynnän ulkomaalaisia raiskaajia kohtaan.
Yleinen ilmapiiri siis hyväksyy näinkin laajasti suuren pahuuden. Miksi he välittäisivät köyhistä vanhuksista sairaista kun eivät edes välitä lasten raiskaamisista.
Sodoma tuhoutuu hyvin pian.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000004890632.html
Vastaukset 42
Vanhimmat
Mitä+pitäisi+ajatella,+kun+yli+40%+noista+raiskauksen+hyväksyvistä+olikin+naisia!!!+Unelmoivatko+naiset+yleisesti+raiskatuksi+tulemisesta.
Ja loput matuja. Kyselyssä ei muuten puhuttu raiskaamisesta, ainoastaan suomalaisen median jutuissa...
Pahuus on saatanan palvelemista ja naisetkin voivat olla saatananpalvojia.
Tämä kysymys jo kertoo, että asialla ovat epämääräiset poliittiset tahot, jotka yrittävät saada tulosta, mikä ei ole todellinen, jos kysytään tavalliselta suomalaiselta
Kysymyshän on siitä, että joku Stiller saa selittää tuota tulosta ohjelmassaan ikäänkuin että "suomalaisista" osa hyväksyy tuon selkeän ja tuomittavan rikoksen.
Afrikassa ja Lähi-idässä naista pidetään alamaisena, kuin koirana ja sieltä miesväkeä tänne vastaanotetaan "arvojen" nimissä.
Huomaatte tätä kautta, että meillä on mädättäjät vallassa. Ja nämä valtamediat ovat ihan samaa poliittista porukkaa tuossa aiheessa, vaikka he tuollasia uutiskohuja välillä politiikoista ottavat esille.
Valtamedioissa kirjoitettiin tänään oikein "erikoistutkijan" merkeissä, että MV on valhemedia. Tuo MV mainittiin vain siksi, koska se tuo maahanmuuton jaittoja esille.
Meillä on pahantahtoiset kulttuurien vastakkainasettelijat nyt sepittämässä mitä itse haluavat.
Oikeista suomalaisista ei löydy yhtä prosenttia, jotka hyväksyvät raiskauksen. !
Itä-Suomen hovioikeus kylläkin hyväksyy
http://keskustelu.suomi24.fi/t/11115975/kauhukuvia-suomesta
Tuollaisista syytöksistä tulee linnareissu joka tuollaisia esittää
Olen tilannut ja tutustunut kyseisiin asiakirjoihin mitään raiskausta ei 1989 ole ollut olemassakaan eikä siis siihen liittyvää ohjelmaakaan jossain fantasia kirjoissa saattaa aiheesta olla mutta uskotko satuihin ?
Lähti asia törkeänä kunnianloukkauksena poliisin rikosilmoitusten vastaanottoon
Demlan juristit hyväksyvät, jos tekijänä on neemu.
Nainen on tehty nussittavaksi ja joskus joutuu ottamaan tomeramman asenteen kun kaikki eivät sitä käsitä.
Mitä rajumpi ja vaarallisempi mies, sitä kovempi on naisen kiima. Nyhverö ei kiinnosta ketään.
Kyllä on esineellistävä käsitys Ihmisestä! Mies on tehty takapuolinussittavaksi, kuulostaako mukavalta?
Ei kiinnosta pätkääkään mies, jonka aivot on heikommat kuin munat. Älykkyys, hyväntahtoisuus ja itsensä hillitseminen ja hallitseminen on seksikästä eikä väkivaltaisuus ja kovuus voisi vähempää kiinnostaa.
Mitä+lähemmäksi+Afrikkaa+mennään,+niin+sitä+suuremmaksi+tuo+prosenttiosuus+nousee.+Pimeimmässä+Afrikassa+se+lienee+100%.
Naisten seksifantasioissa raiskauksella on suuri merkitys. Tämä on vuosikymmeniä vanha tieteellinen tutkimustieto jota ei häveliäisyyssyistä valtamedia kerro. Ei tarvitse minua usko, googlaa niin tietoa löytyy.
Fantasia on fantasia ja leikki on leikkiä.
Kukaan oikeasti tahdo tulla raiskatuksi.
Jollei mies kestä nähdä vähäpukeista naista raiskaamatta niin laput silmille ja siveysvyö munalukolla.. Siinä miesten mikälie hijappi se nyt oli.
Raiskausprosentti laskisi nollaan.
Lapsena hyväksi käytetty muuttuu aikuisena hyväksikäyttäjäksi.
Lapsena raiskattu voi muuttua raiskaajaksi.
Lapsikaupan uhrit alistuvat ja aivoissaan vuosikymmenen jälkeen muuttavat asian jopa positiiviseksi.
Selityksiä on monia koska ihminen tottuu pahuuteen ja turtuu sille.
Tehkää siis parannus ajoissa ennekuin muututte natseiksi.
Eutanasia ajaa natsismin esiinmarssia.
Kysyttinkö vastanneiden puoluekantaa kyselyssä ? Se selittäisi tulosta paljon.
Että silleen.
Kunhan selvitettäisiin ensin mikä on raiskaus.
Suomalaisessa lainsäädännössä on useita "raiskauksia" mm. kännipanot...
Tiedän tapauksen jossa mies ei ole edes puhunut saati kajonnut naiseen syyte on tullut raiskauksesta.
Jotain on pahasti pielessä kun raiskaussyytteellä uhkaamalla pystytään kiristämään.
Todellinen raiskaus on rikos, mutta näyttää siltä ettei kiristys ole.
Kysymykset johtavat usein harhaan. Pidetään jotain kantaa myöntymisenä, vaikka tosiasiassa vastaus olikin kielteinen. Esim. lähteminen humalassa toisen asunnolle on kyseessä oman turvallisuuden vaarantamisesta. Aivan samoin kuin liikenteessä on rangaistavaa liikenneturvallisuuden vaarantaminen.
Kolarin ajaminen on kielletty, samoin kuin raiskaaminen, ne on rikoksia molemmat. Mutta jos molemmissa tapauksissa käyttäytyy holtittomasti, niin seuraus voi olla vakava.
Eli jos saan houkuteltua miehen asuntooni niin saan tehdä hänelle mitä haluan?
Oli humalassa, vaatteetkin provosoi ja lisäksi oli harvinaisen tyhmä mies kun lähti vieraan naisen matkaan..
Hyvä tietää...
Et saa, se on rikos jos teet mitään mitä ei yhdessä sovita. Mutta on toden näköisempää tulla raiskatuksi, jos lähtee tuntemattoman seurassa yksityisiin tiloihin. Se on sama, jos silittelee karhua ja olettaa ettei se syö sinua.
Joidenkin kommenttien mukaan nainen on vapaata riistaa jos pukeutuu "väärin" on humalassa, lähtee vieraan mukaan niin kokeilin miten sitten ajatuksena toisinpäin toimii.. Onhan naisia tosin ollut houkutuslintuina että voi se mieskin tulla raiskatuksi..
En tiedä millä perusteilla prosentit on haalittu, mutta miettikääpä tätä: euroopassa suomi sijoittautui kolmanneksi raiskausKIELTEISIMMÄKSI maaksi.
Voimme vain kuvitella mitä raiskauksenhyväksymisprosentit olisivat jossain arabimaissa tai afrikassa..
No johan pomppas, että Suomessa on 605500 Suomalaista jotka hyväksyvät raiskauksen. Ketähän nuo Euroopan komission tutkijat olivat ja ketä ne haastatteli tuon tuloksen saamiseksi. Että silleen.
Poika, Suomessa ei ole Suomalaisia kuin noin kolmetuhatta henkilöä. Sinä höpiset yli kuudestasadastatuhannesta!
Kaikki väkivalta on aina väärin, kaikki väkivallantekijät ovat aina väärässä.
http://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3637302-uusin-sipila-gate-suomea-verrataan-berlusconin-italiaan-ja-puolaan
PetosjytkyKokoomusKepujen EK-Veroparatiisihallitus, on äärioikeistolaisuudessaan Suomen raiskaaja.
Ja noin puolet noista hyväksyjistä eli raiskaajista oli naisia. Nyt pitää enää ottaa nuo raiskaajat kiinni ja tuomita (paitsi jos ovat neemuja, jotka Demla vapauttaa miettimättä)
Jos kävelen yksin paikasta toiseen, se ei todellakaan tarkoita, että haluaisin tulla raiskatuksi. Se tarkoittaa ainoastaan sitä, että olen siirtymässä kävellen paikasta toiseen, liikkumassa. Ihminen on luotu liikkumaan vapaasti. Siksi ihmisellä on jalat, että niitä voi käyttää itsenäisesti. En tarvitse vierelleni toisia jalkoja kävelemään pystyäkseni liikkumaan. Minulla on omat jalat, oma tahto, oma vapaus ja oikeus kävellä yksin ja rauhassa. Tiedoksi niille, jotka eivät tiedä ihmisen perusoikeuksia.
Kirjoitat juuri asian ytimen oikeasta vapaasta liikkuvuudesta Suomessa. Tästä lähdetään ja pidetään kiinni loppuunasti. Että silleen
Pitääkö niihin pusikoihin mennä tyrkylle?
No, älä kulje siellä missä arabit.
Jos vokki on vieressä niin on se kuljettava.
Arabit saavat kulkea vapaasti sinne mistä ovat tulleetkin... Jos minut joku raiskaa niin mahtaakohan raiskaaja saada hyvätkin kiksit kun kuukupin tappi (piikki) menee pippelin reikään..ähäkutti.
Kymmenen prosenttia hyväksyy raiskauksen ... samat kymmenen prosenttia äänestää persuja.
Minäkin hyväksyn raikauksen siinä tapauksessa että raiskuri raiskataan linnan suihkuosastolla.
Aika monella naisella on raiskausfantasioita, joten olisi tärkeää tietää puoltajien sukupuoli.
Ei ole haavetta tulla loukatuksi fyysisesti ja henkisesti eikä saada kuppaa ja ties mitä sukupuolitauteja. Älä levitä tuollaista hullua ja vaarallista väitettä, koska vain jotenkin vinksahtaneet ja mieleltään sairastuneet luulevat haluavansa tulla raiskatuksi, mutta eivät todellisuudessa halua hekään.
Sun pitää informoida somalilittoa, niin vähenee raiskuut.
Asiiaa lienee tiedusteltu vuohennussija kansalaisilta, he eivät ole suomalaisia.
Aivan, suvakistien gallupit ovat kieroja ja matutarhauksen ehdoilla tehtyjä...
No suvakki akoille pitää antaa sitä mitä ne haluaa. Ei pidä sitten valittaa. Että silleen.
Olisiko tällaisia galluppeja edes tehty ennen matujen tuloa..?
Niinpä.
Jopa joka kymmenes suomalainen muka hyväksyy matujen raiskuuaallon..?
Tollaset hyväksyjät pitäisi kuskata aavikkokulttistimaihin, siellä pääsee hyvinkin helpostikin unelmaansa kokemaan käytännössä...
Kaikki väkivalta on aina väärin. Kaikki väkivallantekijät ovat aina väärässä.
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/209478-uusi-vaatimus-juha-sipilalle-viestit-ylen-paatoimittajan-kanssa-julki
Poliittisten virka-asemien, vieläpä pääministerin aseman käyttäminen, veronkiertoyrityksien rahoittamiseen ja omien sukulaisten ja lasten konkurssikypsien veronkiertoyrityksien rahoittamiseen verovaroista, ovat isoja rikoksia Suomen perustuslain ja kansan oikeustajun mukaan.
No hemmetti!
Viestihän on sitten selkeä: ei kannata hankkia matuja muualta muuttamaan tuota prosenttia korkeammaksi!