Keskustan mainen on taas rypeytynyt,

Ei näin pienellä maalla ole varaa maksaa tuollaiselle puolueelle puoluetukea/kansanedustajapalkkioita. Ymmärtäisivät edes hävetä! Nyt Paavo ohjaksiin ,jotta saamme tämän kurimuksen pysäytettyä!
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Me tehdään vallankumous

Äänestä

Kirjoittajat ovat ihan itse vastuussa tästäkin aloituksesta ja aloitukseen liitetyistä kommenteista. Mihinkäs ketjuun juuri kirjoitin maanisuuden laukaisseeksi ...
Mutta sehän tapahtui jo viikko sitten. ATTE JÄÄSKELÄINEN pelasti Suomen kun pisti esteen aiotulle vyörytykselle jo edellisviikolla.

Äänestä
  • Tunnut olevan niitä harvoja jotka täällä tajuavat jotain. Olen muuten sitä mieltä että ilman määrää ei ole laatua ja päinvastoin. Vanha kestävyysjuoksuvalmennuksen viisaus.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


exviljelijä kirjoitti:

Ei näin pienellä maalla ole varaa maksaa tuollaiselle puolueelle puoluetukea/kansanedustajapalkkioita. Ymmärtäisivät edes hävetä! Nyt Paavo ohjaksiin ,jotta saamme tämän kurimuksen pysäytettyä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu