sensuurisipilä
1112w
3082
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Hyvä muistutus taas kerran siitä, että kyse ei ole asetelmasta "Sipilä vastaan puna-YLE", vaan Sipilän kyvyt niin mediataidoissa kuin vihanhallinnassa ovat surkeat.
Kansalaisena sopii vain toivoa, että Sipilän hysteerinen sijoitustensa salailun puolustaminen johtuu vain luonneviasta eikä siitä, että hänellä on oikeasti salattavaa.
Yhtä paha juttu joka tapauksessa. Salailu ei tuo uskottavuutta, varsinkaan tyypille, joka on jo lähtökohdiltaankin epäluotettavan oloinen käytökseltään.
Imatra paljasti miten toimittajat kulkevat demareiden nuorassa.
Aivan sairas ja täysin mihinkään liittymätön kommentti.
Samaa mieltä.
Tyyppi kai ihannoi jotain breiviikkejä.
Tällä palstalla olisi useampikin Kepulainen lääkityksen tarpeessa.
Mihin nuoraan tämä heppu tulisi laittaa?
http://yle.fi/uutiset/3-9334942
Ajatusmaailmasi vaikuttaa olevan tosi pahasti vinksallaan!
Tämä oli nimimerkille "yksinkertaista", joka mitä ilmeisimmin on muidenkin yhtä sairaiden ja sairaampienkin kommenttien takana.
Tässä mä nyt seison enkä taatana puhu mitään. Katsokaa vaikka, ihan on suu supussa.
http://static.iltalehti.fi/paakirjoitus/sipil__meili_pk.jpg
Sipilä ei suinkaan aio vaieta, vaan oikaista virheet itseään koskevissa jutuissa toisella tavalla kuin lähettelemällä sähköposteja toimittajille, mistä häntä tuossa ns. päivän meilissäkin kiitetään. Hyvä, että Sipilä viisastui!
Sipilä on viisastunut perjantai-illan jälkeen. Tai olisiko vain selvinnyt kalsarikännistä?
Mitähän se seuraavaksi keksii astuttuaan korkin päälle?
Tyhmimmänkin saa oppimaan hetkeksi toimintatapoja, luonnetta ja ylimielisyyttä ei saa piiloon kuin hetkeksi. Mulkku on mulkku ja mulkkuna pysyy.
ryhdyit noin runollisesti kirjoittelemaan?
Kommentti olikin tarkoitettu vain ajattelukykyisille.
se ei koske ainakaan sinua. Toista noin ääliötä saa jopa tältäkin saitilta hakemalla hakea.
Nimenomaan nimenomaan ;D . . . . voi jumalauta tuota typeryyden määrää.
Eiköhän kannattaisi jo lopettaa tältä päivältä?
Ei näköjään kestä löysä perse merivettä.
Ei näin timmiperseinen suinkaan lopeta mielipiteistään kertomista, sitä ei Sensuuri-Sipiläkään voi estää. Mitä taas tulee timmin perseeni meriveden kestoon - kestää kyllä, on sen verran monissa liemissä keitetty ;D
Kepulaisten kuten sanoit loputonta typeryyttä ja luonnollisesti puskasta ruikittuna. Siihen täällä saa tottua.
Kyllä voisit lopettaa ja mieluummin pidemmäksikin aikaa, koska ei sinulla ole mitään järkevää antia ainakaan tällä hetkellä tällekään palstalle.
Nyt täytyy Ylen kapinaan ryhtyneiden toimittajien olla todella tyytyväisiä hyvin suoritettuun työhön. Toimituksellisista ohjeista piittaamatta he aloittivat hillittömän vihan ja raivon lietsonnan jutuissaan ja kas. Ensimmäiset poliitikkojen ja toimittajien ruumiit tuli vajaassa viikossa.
Nämä sallat ja babat heittelevät nyt varmaankin ylävitosia ylen käytävillä?
Kornia oli taas tuo eilisen iltapäivän kestänyt hartaustilaisuus kanavalla. Voi tuota hurskastelun ja jeesustelun määrää. Miten se kansa nyt noin??
Kyllä se Imatran tapauksen käsittely meni pahasti yli etenkin suhteessa siihen, ettei tämä ollut ensimmäinen surmatapaus lajissaan. Ja kolmen hengen menehtyminen liikenneonnettomuudessa kuitataan vain maininnalla iltauutisissa.
Timitukselliset ohjeet on parempi jättää omaan arvoonsa, kun ne sisältävät määräyksen sensuroida ja muokata oleellisia uutisia. Jotka muuten joka tapauksessa joku julkaisee. Miltä näyttää maan johtava media, joka "hiljenee" kaikesta sellaista, mistä päänisteri perheineen ja sukuineen, ja tietystikään puolue ei "tykkää".
Näinhän nämä toimituspäällikköään viisaammat päättivät ja Petos-Rinne löi tahtia taustalla. Kehui jopa eduskunnassa korruptioskandaalia olevan.
Tuolla touhulla saadaan kyllä vihaa ja raivoa aikaan Ylen kaltaisen välineen avulla. Mutta sitten kun alkaa ruumiita tulemaan niin vastuut saa joku muu kantaa.
Ehdottomasti ne kantavat vastuun, jotka rauhan aikana niitä ruumiita tekevätkin.
Sallat ja Babat juo samppakaljaa korkeista laseista.
Aivan älyvapaa kommentti.
???
Hyviä linkkejä.
Kapi oli laittanut.
http://ra.fi/hl6m
http://ra.fi/lN22
http://ra.fi/D6D9