että Somalille annetaan kunnianerkki i,Jaana Knudset uhkasi haastaa lehden oikeuteen lukekaa lehdestä mitä suvakki huora päästelee suustaan niin sekavaa on teksti että kyllä kuppia on otettu.
Taisi ottaa koville kun Mv-lehti julkaisi
8
52
Vastaukset
- ei.vastaa.teoistaan
Valheita pitääkin joutua vastuuseen. Mutta Januskin se vaan pakoilee ... ei ole hänessä miestä vastata teoistaan.
Januskin on kova poika värkkäämään fase pook tilejä.On selvitetty että hänellä on yli 10 tiliä,joiden avulla keskustelee itsensä kanssa mitä vitussa.😸
- Minäentiedä
Kuka tää sekopää ämmä on tietääkö joku?
- Suvakkihuora1
Janestki pääsi vapaaksi kun mitään laittomuuksia ole tehnyt,ei syytöntä voi vangita ei tietenkään,nyt kuitenkin on kysymys tästä sekopääakasta joka raivoistui somalielukasta tämä lehti teki jutun,hyvää mainosta lehdelle,tänään kaveri kertoi että oli soittanut siskolleen ja kertoneen Mv-lehdestä tämä ei ole koskaan kuullutkaan tästä lehdestä oli avannut sivuston ja sanonut nyt tuli oikea lehti. Ps olen saanut satoja uusia lukioita tämä etenee kuin ketjukirje .
- pernatsit.ja.rajakit
Janutskin päästettiin vapaalle jalalle (mutta matkustuskieltoon) odottamaan passitusta Suomeen. Janutskin pakeni ...
Syytteitä ei Espanjassa oikeudessa käsitelty, ne käsitellään Suomen oikeudessa.
Kuten tavallista rajakit ja pernatsit eivät ymmärrä asiasta mitään.
- Vasuripaskiainen
Tämä nainen ei varmasti ymmärrä sanannvapaudesta.a yhtään mitään lienee vasemmistolainen taustaltaan kun noin typerä on .
- Saisakot
Minkähänlainen tuomio tulee kun puhuu totuuksia,kai tästäkin sakko räptähtää kuten Kiepunkille .
- pelleilyksi_meni
Kyllä nykysuomassa tuomio tulee totuuden puhumisesta julkisuudessa,
Mutta ennen annettiin tuomosia ansiomerkkejä niille, joilla edes jonkunlaisia ansioita on Suomen hyväksi,mutta pelleilyksi on sekin touhu mennyt .
Vihervasemmiston pitää tuoda kansan tietoisuuteen millä meriiteillä tälle somalimihellekki tuomonen kunniamerkki järjestettiin.
Joka ainoa sotaveteraani esim olis ansioitunut tuon kunniamerkin saajaksi tuhatkertaisesti ennen tuota somalia.
Miksi vihervasemmisto ei ei haalinut kunniamerkki tällekkin somalille,joka
43.000 euron edestä käytti kelan tukia väärin.Saidu Muhametti tais olla sen akan nimi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1392793Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2622449Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?261466- 1211162
- 1081123
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041033Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13992Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La58896Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.297867Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.62864