Eli löytyykö Leppävaarasta mitään menopaikkoja iltaisin; esim. Tapiolassahan on Tapiola Garden; lieneekö Leppävaarassa mitään edes siihen suuntaan? Entä onko Sellon laajentumisen jälkeen odotettavissa mitään tanssi/yökerhopaikkoja Leppikseen...?
Leppävaaran menopaikat?
onko niitä
122447
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
esim. william k (ihan siisti pubi), fennia (teiniluola) sellossa, tinuri (räkälä, jossa alan miehet kohtaavat) ja pinokkio (ihan ok, jos ei kauemmas jaksa lähtee) toisella puolella rataa.
Sit ois vielä Blue Jay Lintuvaarantiellä, siel on viikonloppusin karaoke, ja sit on toi Harakanpesä Leppävaaranraitilla. Ja Privatel-hotellin alakerrassa Hot Cat, ei taida olla kovin myöhään auki, ehkä puoleenyöhön, ihan jees fiilinki, vähän erilainen.
Niin ja ravintola Alberga ja ex-Leppäkerttu (mikä sen uus nimi olikaan).
Sellon 2. vaiheeseen tulee 1000 m2 ravintola,
joten parempaan päin ollaan menossa.
Muistan kuulleeni jopa että Fennia laajenisi tähän isoon ravintolatilaan.
Ja onhan sinne muita pienempiäkin paikkoja vissiin tulossa.
yhteenvetona siis leppävaarassa on todella paljon pieniä räkälöitä joissa viihtyvät vain pahimmat spuget. Ainut paikka jonka olen todennut riittävän tasokkaaksi on william k sellossa.
WilliamK ja Fennia ei kyllä ole mitään räkälöitä, ne on jo ihan asiallisia paikkoja vaikkei hirveän isoja olekaan.
Fennia on viikonloppusin disko, WilliamK:ssa on paljon erilaisia bisselaatuja jos pubityyppistä kaipaa. molemmat on ihan suht viihtysiä.
Sekä fennialla, että WilliamK:lla on mylös Kesällä terassi Sellon ylätasanteella, huomattavasti viihtysämpiä ne kuin radan pohjoispuolen Tinuri-räkälän terassi.
Leppävaarassa on tasan kaks pientä karmeeta räkälää joissa viihtyy vain pahimmat spuget. Onko kaksi mielestäsi "todella paljon"? Mistä päin Persseinäjokee oot?
Muutamia muita rafloja Lepuskissa on, sellasta keskikapakkatasoa, jos rupee laskeen ni onhan isossa Lepuskissa toki varmaan jotain 15 kapakkia mut ne on tosi isolla alueella aina Lintuvaaraan asti.
...
Ihmeen vähän paikkoja isoon aluekokoon verrattuna. Sellossakin vasta pari typerää kalseaa ja kallista pubia, radan toisella puolella tyhmänpieni Harakanpesä, tyhjä Blue Jay, kalsea lounaspaikkaan kallistuva Pinokkio sekä ah tuo karsea western-tyyliseksi sisustettu spurguräkälä Tinurin tupa. Surkeaa on valikoima!
Hesan puolella jo Pitäjänmäessäkin vanhassa osassa on paremmat menot!
No mitä paikkoja siellä Pitäjänmäessä sitten on?
Mikäköhän tilanne on tänä päivänä Leppävaarassa?
Käykö Pinokkiossa vkl. iltaisin porukaa vai mikä olisi paras paikka ikähaarukassa 35-45?
Juna asema. Sieltä pääsee stadiin.
Tinuri on paras spugemesta naisetkin ovat kuin jumalia.......sinne!
Mikä parasta pesää saa aina....muistaa ostaa satiaisten pesuainetta valmiiksi apoteekista.