Oliko Sanna Isola paikalla, kun tuo kannanotto tehtiin. Sanna Isola nimittäin äänesti Sairaanhoitopiirin hallituksessa ainoana kunnallisena luottamushenkilönä synnytysten lakkauttamisen puolesta hallituksen pöytäkirjan mukaan ja jätti vielä eriävän mielipiteenkin pöytäkirjaan.
Näitä tekoja ei voi korjata Selännelehden uutisella.
Haapajärven keskustan kannanotto ?
18
2179
Vastaukset
- EX-kepu
Ehkäpä Valtuustonpuheenjohtaja ja sairaanhoitopiirin hallituksen jäsen Sanna Isola kommentoisi asiaa tällä palstalla, vai tarkoittaako tämä sitä, että luottamus on mennyt Haapajärven keskustalaisilta Isolaan ?
- Koposperänen
Odotellanhan nyt Sannan kommentteja.
- Autiorantalainen
Tuskimpa ilmestyy kommentoimaan perunakellaristaan,
- EX-kepu
Autiorantalainen kirjoitti:
Tuskimpa ilmestyy kommentoimaan perunakellaristaan,
Sanna on viisastunut osaa olla vaiti töppäilyistään.
- AikaAikaansaKutakin
Sanna on Sanna ja antakaa toisen olla, eiköhän ihminen virheistään opi, ei kukaan ole täydellinen. Kyllähän nämä Haapajärven takinkääntäjät on tunnettu jo aikaa sitten, osaavat kyllä temppunsa. Kun ovenrakoon saa jalan on helpompi hipsiä pois näyttämöltä ja jättää perunateatteri muiden kuorittavaksi.
- Sivustaseurannut
Oliko Sanna Isola paikalla kun ekumeeninenkeskus perustettiin?
- Anonyymi
Samat kääntötemput se kuin jatkuu
- Anonyymi
menikö tää tyyppi johonkin afrikkaan ?
- Anonyymi
Sinneppä hyvinkin , , sinnehän se sivisttyneistö suuntaa esimerkiksi tää Mahtisaarikin, meni tekemään töitä , , rauhan asijalla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinneppä hyvinkin , , sinnehän se sivisttyneistö suuntaa esimerkiksi tää Mahtisaarikin, meni tekemään töitä , , rauhan asijalla.
Tuliko hän Tansaniasta lentokoneen ruuma rahtina kerran?
- Anonyymi
Kepu pettää aina!!!onnex ei päässy kansanedustajaksi!!!!
- Anonyymi
Kepu pettää aina, mutta persut pettävät joka kerta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kepu pettää aina, mutta persut pettävät joka kerta.
Kepulit pettää aina joka kerta!
- Anonyymi
Sanna perusti juoppojen keskuksen...omaa kokemusta taitaa löytyä...
- Anonyymi
Päihdehoitolat ja koulukodit pitäjille rahakkaita laitoksia
- Anonyymi
Päihdehoitolat ei enää nykyään,koska kunnat ei anna enää niihin maksusitoumuksia.
Mutta lastensuojelulaitokset ovat oikeita rahasampoja yksityisille toimijoille. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Päihdehoitolat ei enää nykyään,koska kunnat ei anna enää niihin maksusitoumuksia.
Mutta lastensuojelulaitokset ovat oikeita rahasampoja yksityisille toimijoille.Saa päihdehoitolat kunnilta maksusitoumuksia mutta sellaiset joilla on luvat toimintaan...
Sanna nosteli yritystuet 100k ja lähti tansaaniaan,
- Anonyymi
eikö suutarit harrasta kannanottoja.... :)
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka912551- 671475
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww861467EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje131208- 81943
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi16930Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta110830Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe39828- 54793
- 30726