VIHAN HENKI ON VALLANNUT SUOMEN!

Niin, kaduilla kuin netissäkin, "napsautat sormiasi väärin", niin tulet tuntemaan sen
kun vihatulva saavuttaa sinut mediassa. Et pääse pakoon, pahinta se on kun kaduillakaan ei voi olla luottavaisena omaan turvallisuuteen.
Ihmiset ovat ikäänkuin kädet nyrkissä koko ajan? Mikä meitä vaivaa?
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000004896462.html

Mielipiteitä joille ennen kadulla naureskeltiin ja annnettiin niiden vain mennä, nyt saa pelätä että käydään kimppuun nyrkein?
1265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Siellä taas vasemmistoanarkistit kommandonaamioissa .................

Äänestä

Tyypillistä natsien toimintaa.

Äänestä
  • siis tarkoitat varmaan vasemmistorasisteja

    Äänestä

Pahimpia vihan kylväjiä on nää rauhasta kohkaajat. Niillä on tuo pirullinen halu ärsyttää. Sitten kun joku provosoituu ja mota takaisin vedetään natsi kortti esiin.

Jo lastentarhasta tietää sen että pahin kiusaaja on usein se opettajale kauniisti hymyilevä tikulla muita perseeseen pistelevä.
Se tikusta persiiseen saanut taas usein joutuu puhutteluun koska siihen sattui ja se mottasi

Äänestä

Miten rauhaa vaativat eivät uskalla edes kasvojaan näyttää?

Peesaavat isistä, vaatteet ja aatteet?

Äänestä

> Ihmiset ovat ikäänkuin kädet nyrkissä koko ajan? Mikä meitä vaivaa?

Valheet ja juonet päättyvät aina kaaokseen. Hyvin monet ovat hyvin kiintyneitä olleet juoniinsa.

Kuka juoneen tarttuu se juoneen hukkuu - tästä pidetään kiinni.

Äänestä

Juuri tälläkin hetkellä hullu mielipuoli kumipää korventaa nivusia mossadin etähäirintäteknologialla.

Äänestä

Onpa aloittaja tyhmä, kun ei tätä asiaa omilla aivoillaan oivalla. Kyseessähän on tietenkin KAHDEN APINALAUMAN VÄLINEN VALTATAISTELU. Ei mitään sen kummempaa. Nämä kaksi toisilleen vihamielistä apinalaumaa, vasemmisto ja oikeisto, ovat voimistuneet ominaislaadussaan yhteiskunnan kahtiajakautumisen ja kireän tilanteen vuoksi, eivätkä ne voi enää sekoittua, elää rinnan tai edes kommunikoida keskenään, sillä tilanne niiden välillä on TUHOA TAI TULE TUHOTUKSI. Kyseessä ei siis ole enää kahta erilaista ideologiaa tunnustavat ihmisryhmät, VAAN keskenään TILASTA JA VALLASTA KAMPPAILEVAT APINALAUMAT. Mikään muu ei selitä niiden toiminnan tai ajattelun syvää idiotismia, erityisesti suhteessa toisiinsa.

No, toivotaan että nämä kaksi apinalaumaa ottavat toden teolla yhteen tänään ja todella tuhoavat toisensa. Sitten me normaalit, selkeään ajatteluun kykenevät yksilöt, joita on ehkä vielä n. puolet populaatiosta, voimme jatkaa rauhassa elämäämme, pelkäämättä että tulemme tuomituiksi siitä että katsoimme väärin tai että oli väärän väristen sukat aamulla jalassa.

Hassu vertaus tähän loppuun: Vasemmisto ja äärioikeisto ovat kuin yhteiskunnan virtsarakko ja peräaukko, ja me muut sijoitumme siihen välilihan alueelle paskan ja kusen ruiskiessa ylitsemme ja joskun meihin osuen. Aika hyvä vai mitä? :D))

Äänestä

"puolueeton"media valheineen on syyllinen lisääntyvään väkivaltaan suomessa?

Äänestä

> Sitten me normaalit, selkeään ajatteluun kykenevät yksilöt

Antaa muiden hoitaa tarkoittaa sitä, että Idi Amin ja Pol Pot sitten hoitaa.

Äänestä

> "puolueeton"media valheineen on syyllinen lisääntyvään väkivaltaan suomessa?

Ei vaan heikot ihmiset, jotka eivät kykene organisoitumaan juonia ja valheita vastaan. Vahva syö heikön ja vahvoja on olleet juonimedianomit.

Äänestä

Kaikki puhe on kohta vihapuhetta joka kohdistuu muualta tulleisiin, suomalaisia kohtaan saa puhua mitä vaan niinkuin Tervon suusta ollaan kuultu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Isohullujenhuone kirjoitti:

Niin, kaduilla kuin netissäkin, "napsautat sormiasi väärin", niin tulet tuntemaan sen
kun vihatulva saavuttaa sinut mediassa. Et pääse pakoon, pahinta se on kun kaduillakaan ei voi olla luottavaisena omaan turvallisuuteen.
Ihmiset ovat ikäänkuin kädet nyrkissä koko ajan? Mikä meitä vaivaa?
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000004896462.html

Mielipiteitä joille ennen kadulla naureskeltiin ja annnettiin niiden vain mennä, nyt saa pelätä että käydään kimppuun nyrkein?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu