pitäisikö muun maailman alka sunnittelemaan ennaltaehkäisevää iskua Yhdysvaltihin, enenn kuin USA taas hyökkää jonkun onnetrtoman valtion kimppuun?
Ennaltaehkäisevä isku
Yhdysvaltoihin?
3255
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
...mennä takaisin ala-asteen äidinkielen kurssillesi, jonka olet ilmiselvästi reputtanut???
Jos tuntuu siltä, että haluat hyökätä Yhdysvaltoihin niin kuule aivan vapaasti, ei muuta kuin rätti päähän ja sinko käteen ja lentokentälle mars - siitä se lähtee!
Jos tarkoitat onnetonta valtiota, niin eikös olisi syytä auttaa sitä saavuttamaan onnellisen valtion status? Luonnossahan tuollaiset onnettomat ja kehityskyvyttömät karsiutuvat pois muiden joukosta jo pelkästään luonnonlakien mukaisesti. Eihän tuollaisilla stalinistisilla ja pappisfundamentalistisilla diktatuuriyhteiskunnilla ole mitään tulevaisuutta pitemmän päälle, joten sitä parempi, mitä nopeammin muut pääsevät niitten aiheuttamista provokaatioista ja terrorista eroon. Enää ei niille riitä omien kansalaistensa murhaaminen, vaan siitähän pitää tehdä maailmanlaajuista, koskien myös sinua.
jo tehty terrori-iskuja enemmän kuin vain yksi