Tytti puheenjohtajaksi

Kylläpä oli Tytti upeana linnan juhlissa. Tytti pitää konstilla millä hyvänsä saada puheenjohtajaehdokkaaksi. Sen jälkeen voitto on varma, Tytti on niin upea ja osaava. Kun saadan Tytti SDP:n johtajaksi, niin varmasti kannatus on hetkessä reilusti yli 30 prosenttia.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Onko Tytin upeus tosiaan paras perustelu että Tytistä pitäisi tulla puheenjohtaja? No halooo....

Ei ihme että SDP on oppositiossa ja Suomella menee huonosti.

Pakkoruotsin kannattaja SDPn johdossa estää Suomen viennin kehittymisen ja ajaa maan lopulliseen tuhoon. Poistakaa pakkoruotsi niin maamme pelastuu.

Tämä on SDPlle vaikea valita. Pelastaa maa vai jatkaa pakkoruotsin kannatusta.

Äänestäjät päättäkää SDPn puolesta ja älkää äänestäkö SDPtä.

Äänestä

vittu mikä veivikaula saatanan suvakki ei mitään muuta

Äänestä

Kyllä meidän on saatava nyt nainen puheenjohtajaksi. Muita varteenotettavia ehdokkaita ei ole nyt. Kannatan Tyttiä.

Äänestä
  • Kyllä teidän on syytä unohtaa nuo unelmahötöt sun muut Jungnerit, jos aiotte saada jotain aikaan,

    Äänestä

Kuigelo joka sopisi rkp:n puheenjohtajaksi,siinä se lyhyesti.

Äänestä
  • Ei saa pilkata Tyttiä. Hän olisi kaikkein parasta mitä SDP voi saada. Voi kun te rasvanahkaduunarit ymmärtäisitte edes jotain.

    Äänestä

Tehdään Harakasta puheenjohtaja ja pääministeri niin pääsemme eroon varsinaisista duunareista ja lakkokenraaleista.
Palataan takaisin virastoissa työskentelevien naisten puolueeksi. He ovat uskollisia kun ovat saaneet virkansa jäsenkirjalla.
Jutta eduskunnan puhemieheksi jakamaan puheenvuoroja naisille.

Äänestä

Nyt on kyllä Tytin heti ilmoitettava, että on käytetävissä puheenjohtajaksi. Muutahan ei tarvita. Hän on aivan ylivertainen Harakan ja Rinteen suhteen. Lopultakin on saatava SDP nousuun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttitytti kirjoitti:

Kylläpä oli Tytti upeana linnan juhlissa. Tytti pitää konstilla millä hyvänsä saada puheenjohtajaehdokkaaksi. Sen jälkeen voitto on varma, Tytti on niin upea ja osaava. Kun saadan Tytti SDP:n johtajaksi, niin varmasti kannatus on hetkessä reilusti yli 30 prosenttia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu