YLE:n uutisessa kerrotaan, kuinka Vaasan sairaalan johto ihmettelee suurelle valiokunnalle esitettyjä lukuja rusupotilaista. Kuulemma heitä on enemmän, kuin valiokunnalle esitettiin? ;-)
Tunnetusti Vaasan sairaala on täysin rusutahojen eli RKP:n hallinnassa. Eli RKP taistele pääsvekomedian avustuksella vieläkin sairaala-päätöstä vastaan.
Sitkeitä on rusut ja svekot puolustaesaan kielietuilua...
Tunnetusti Vaasan sairaala on täysin rusutahojen eli RKP:n hallinnassa. Eli RKP taistele pääsvekomedian avustuksella vieläkin sairaala-päätöstä vastaan.
Sitkeitä on rusut ja svekot puolustaesaan kielietuilua...
Vastaukset 11
Vanhimmat
Nyt svekorusut manipuloivat potilastietoja, jotta päätös käännettäisiin? ;-)
Mutta ei mikään auta. Kielietuilua ei hyväksytä tämän hallituksen aikana.
YLE uutisoi kiltisti kaiken, minkä rusutahot sille esittävät.
Sasin valitsema johtaja Kivinen on svekorusujen lakeija.
Vaasan keskussairaalassa on riidelty vuosikausia. Ei niitä riitoja kannata ottaa vakavasti; eivät he itse pysty omista asioistaan päättämään, koska uskottavuus on mennyt.
Kuulemma Vaasan sairaalassa rusut pitävät täysin valtaa, vaikka kielisuhteet ovat tasaiset? Rusujahan on vain hieman enemmän kuin susuja siinä sairaalapiirissä.
Kuulemma, mutu ja huhu...ne ovat asennevammaisen nettifennon faktoja.
Vaasalaiset ITSE ovat rusetuilun ja -öykkäröinnin tuoneet esille!
Ei ole.
Tähänkin palstalle on postattu linkkejä paikallisesta mediasta ja blogeista, joissa se on käynyt ilmi.
Sellaisia ei ole nähty.
Ettehän te nettisvekot mitään näe, kun olette keskittyneet "keskustelemaan" keskenänne ruotsiksi!